My week 03

5. září 2015 v 15:30 | Janča |  mé průpovídky
Po hodně, hodně dlouhé době se vracím k článkům "Můj týden..". Ani vlastně nevím, proč jsem s nimi přestala. Pro info, dnes je neděle a tento článek je přednastavený, protože jsem se ho rozhodla začít psát už ve čtvrtek, byla jsem nějak aktivní :)

Prvního září jsem se jako všichni školou povinní, středoškoláci atd. vrátila do lavic. Tentokrát to pro mě bylo naprosto nové, jiné. V květnu jsem úspěšně odmaturovala, ale bohužel jsem se nedostala na svůj vysněný obor na UK, takže jsem si zvolila plán B. Tím byla jazykovka..

Bohužel mají v mnou vybrané jazykovce jenom dvě úrovně pomaturitka. Podle testu mě přiřadili k těm lepším, ale bylo to opravdu o fous. A celý týden jsem si připadala jak kretén, mám problémy s vyjadřováním v angličtině, a proto jsem se taky na jazykovku přihlásila. Ale spousta lidí v mé třídě umí naprosto skvěle jazyk a mně to vždycky děsně znervózní a mám pocit, že jsem tam občas za kreténa. No, budu muset trochu zabrat. Snad je doženu.

http://blog.tjtaylor.net/content/uploads/quote-thomson-begin-badly.jpgV úterý i ve středu jsme měli českou učitelku, samozřejmě jsme hráli hlavně seznamovací hry a taky jsme se zaměřili více na gramatiku. Ve čtvrtek a v pátek vždy máme rodilou mluvčí. Přiznávám, že jsem se jejích hodin bála, ale zatím vypadají jednodušší než ty s Češkou. Také jsme se seznamovali, mluvili, četli, pracovali s učebnicí a na závěr jsme psali krátký sloh, za který se opravdu stydím, protože asi nemá ani hlavu, ani patu. V pátek jsem se nedokázala absolutně na nic soustředit, protože mě nehorázně bolely zuby, z nich hlava a potom byla už úplně mimo. Už abych se těch osmiček zbavila!

https://staffingpowerusa.files.wordpress.com/2013/02/daily-motivation-1011.jpg

Ve středu jsem počkala na kamarádku, která psala písemnou maturitu (a já věřím, že jí napsala skvěle!), a šly jsme spolu na výstavu Lenky Hatašové. Pokud sledujete můj blog už nějakou dobu, tak víte, že naprosto zbožňuju Lenky práci a je pro mě obrovskou ikonou, co se fotografování týče. Exhibici můžete shlédnout na Újezdě, v útulné galerii s názvem "Nikon Photo Gallery" a nese vše říkající a přesný název "V jiném světle". Ani nevím, jak jinak ohodnotit fotografie, než slovy "bomba, úžasný, excelentní, nepopsatelný, zážitek".
http://www.nikonphotogallery.cz/photo.php/image/505dzaet77fzse0o4gi35y17x.jpg

Samozřejmě, že jsem si přes týden (nejen) listovala i v nějaké té knize. Co teďka vlastně čtu? Na začátku čtvrťáku jsem se dobrovolně účastnila besedy s Jaroslavem Rudišem, který mě zaujal natolik, že stále přemýšlím o koupi knihy "Pod Berlínem", kterou jsem ještě nečetla. Ale měla jsem to štěstí, že jsem v knihovně narazila na knihu "Potichu", která mě opravdu zaujala!

https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/138070_big.jpg

Dala jsem si neplánovanou pauzu od seriálů v aj, ale už se nemůžu dočkat pokračování Once Upon A Time a Pretty Little Liars!

Sleduji tedy spíš televizi, skoro denně koukám na Gilmorova děvčata a Plný dům.

http://www.humr.cz/content/uploads/2014/11/SpON.mv5bmtgwmzeymtk4mv5bml5banbnxkftztgwode4odm0mde_v1_sx640_sy720_jpg.jpg

Co chystám na víkend? Pouze odpočinek, úklid, učení angličtiny a hlavně psaní na blog a můj druhý web, který bych ráda zatím udržela v tajnosti. Začátky jsou někdy opravdu žalostné. :D

http://www.freeapplewallpapers.com/wp-content/uploads/2013/06/I-Love-lazy-Days.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daiva Daiva | Web | 5. září 2015 v 17:17 | Reagovat

Chtěla bych se na tu výstavu "V jiném světle" taky kouknout :)

2 Evil panda Lissea Evil panda Lissea | Web | 5. září 2015 v 17:35 | Reagovat

Ty výstava vypadá skvěle! Taky chci jít na Jazykovku, jazyky miluju, hrozně mě baví!
Jinak, už aby tu ouat bylo, nehorázně se těším, nemůžu myslet na nic jinýho. Pořád mektám o jablkách, zrcadlech a o tom, jak zelenám ze závisti. No, okolí má ze mně radost. :-)
A to nejhorší teprve přijde...

3 Juliet Rocks Juliet Rocks | 5. září 2015 v 19:41 | Reagovat

Taky mě nevzali na vysněný obor na UK. :( Ale místo jazykovky jsem zvolila jinou vejšku - České Budějovice. :D No, tak uvidíme, jak to dopadne. ;) Tobě držím palce, veřím, že se brzo vy/z/lepšíš, budu držet palce! ;) A hlavně se nenech vystresovat ostatními, ti ti můžou být jedno! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama