Září 2015

Seriálové šílenstvíí aneb začátek absťáku

22. září 2015 v 20:08 | Janča |  mé průpovídky
Ano, oficiálně přiznávám, že jsem závislá na seriálech. Jinak si asi neumím vysvětlit, že jsem dokoukala všechny dostupné díly už třech, které běží. Právě mi došlo, že jsem dokoukala Orphan Black, doufám, že budou co nejdřív první díly, sice je mi občas dost zle z nějakých záběrů, ale seriál je děsně napínavý! Musím se ještě přiznat, že mi vadí lesbické scény. Opravdu nemám nic proti nim, ale občas je to na mě moc..

http://www.whedonopolis.com/wp-content/uploads/2015/04/ORPHANBLACKLSJDFF.jpg

O Onci a PLL ani nemluvím! Prosíím, potřebuju nutně další dávku ve formě dílů Once, PLL a OB! Jestli někdo máte nějaký typ na zajímavý seriál, sem s ním! A ano, asi jsem divná, ale Hra o trůny mě nezaujala..

http://4.bp.blogspot.com/-Qr1STt9B_NI/UlsqDB5uPhI/AAAAAAAAAfk/fXk_w6WtFf4/s1600/tumblr_static_once-upon-a-time.jpg

Angličtina, angličtina a zase angličtina!

16. září 2015 v 12:04 | Janča |  my aim, dream..
Již párkrát jsem se zmínila, že letos chodím na jazykovku. No, pravda je bohužel taková, že jsem tam teďka už třetí den nebyla a teď se tam hrozně bojím, že budu za debila.

Věřím, že svůj strach překonám. Né, že překonám sama sebe! Věřím, že budu na konci roku mluvit plynnule anglicky a že angličtina už nebudou mojí slabinou, ale naopak něčím, v čem jsem dobrá!

Plánuju dovršit své roční studium certifikátem, rozhodně alespoň o úrovni B2, ale prej se můžeme dostat i na C1, což by byla bomba!

http://1.bp.blogspot.com/-FS6AaXdXkeI/VBsNu7DUBJI/AAAAAAAAN9c/ps9rKudVCLc/s1600/keep-calm-and-learn-english-12.png

Nová rubrika - Mé sny, cíle..

16. září 2015 v 11:56 | Janča
Rozhodla jsem se pro novou rubriku na blogu! Poznáte jí pod názvem "My aim" nebo "My dream", ještě přesně nevím, ale pravděpodobně se rozhodnu hned po dopsání těchto řádků. Jde o to, že jsem v poslední době krapet demotivovaná a hrozně líná, doufám, že je to pouze tím začátkem podzimu. Ale přeci jenom jsem se rozhodla, že mi neuškodí, když vám tady čas od času představím nějaký můj sen, cíl...auu, stále nevím, jak to nazvat! :D

http://i.lagardere.cz/evropa2/img/edee/kaficko.jpg

PS: Už vím, jakej dort chci krájet na svých dvacetinách!! :))

My week 04

12. září 2015 v 13:33 | Janča |  mé průpovídky
Do teďka nemůžu pochopit, proč tři hodiny denně tvoří můj týden! Ano, hádáte správně, tři hodiny strávím vždy na jazykovce. Ano, hodinu sice jedu tam, hodinu domů a mám většinou dost zařizování, ale stejně. Kam se ten čas poděl?

http://www.linguist.cz/images/7-21.jpg

Pondělí a úterý jsem spíše protrpěla, jsem dost hrozná v anglické gramatice a s plynulým vyjadřováním mám také stále problém, navíc nesnáším, když jsem za kreténa...no, ve středu jsem se sice dokopala do autobusu, tedy dorazila do Prahy, ale místo do školy jsem zamířila do obchoďáku pro časopis Marianne. A vybrala si pár kousků, které jsem si plánovala koupit v pátek.


Nová závislost/nový seriál

7. září 2015 v 16:31 | Janča |  mé průpovídky
Při čekání na pokračování PLL a OUAT jsem začala sledovat jiný seriál - Orphan black. Je naprosto skvělý! Děkuji Juliet za doporučení, má vážně dobrý vkus na seriály. :D

http://cdn02.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/headlines/2015/04/orphan-black-end.jpg
Nerada se hrnu do nových seriálů, dlouho mi trvá, než se nechám vpustit do děje. Ale jsem hrozně ráda, že jsem se včera měla neodbytné nutkání pustit si nějaký seriál, který neznám zpaměti. :D

Našli jste si také nějaký seriál, který vás zaujal už u prvního dílu? :)

My week 03

5. září 2015 v 15:30 | Janča |  mé průpovídky
Po hodně, hodně dlouhé době se vracím k článkům "Můj týden..". Ani vlastně nevím, proč jsem s nimi přestala. Pro info, dnes je neděle a tento článek je přednastavený, protože jsem se ho rozhodla začít psát už ve čtvrtek, byla jsem nějak aktivní :)

Prvního září jsem se jako všichni školou povinní, středoškoláci atd. vrátila do lavic. Tentokrát to pro mě bylo naprosto nové, jiné. V květnu jsem úspěšně odmaturovala, ale bohužel jsem se nedostala na svůj vysněný obor na UK, takže jsem si zvolila plán B. Tím byla jazykovka..

Bohužel mají v mnou vybrané jazykovce jenom dvě úrovně pomaturitka. Podle testu mě přiřadili k těm lepším, ale bylo to opravdu o fous. A celý týden jsem si připadala jak kretén, mám problémy s vyjadřováním v angličtině, a proto jsem se taky na jazykovku přihlásila. Ale spousta lidí v mé třídě umí naprosto skvěle jazyk a mně to vždycky děsně znervózní a mám pocit, že jsem tam občas za kreténa. No, budu muset trochu zabrat. Snad je doženu.

http://blog.tjtaylor.net/content/uploads/quote-thomson-begin-badly.jpg


Fotografie z Brna

3. září 2015 v 18:12 | Janča |  fotografie
Po delší době mám zase pocit, že mě baví psát, fotit, upravovat atd. Mám z toho ohromnou radost.

Dneska vám ukážu pár fotografií, které jsem nafotila v Brně, cestou z dovolené jsme jím projížděli, nemohli jsme si odpustit půl dení pozastavení v tomto krásném městě.

http://2.bp.blogspot.com/-umNDYRed9fg/VehQnTKwNlI/AAAAAAAAAJE/Z2NSqbEU-HQ/s1600/DSCF8893.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-amv7FCq0l6Y/VehOf7F72MI/AAAAAAAAAIQ/tZpmNm0vau4/s1600/DSCF8902.jpg