Říjen 2014

Reportáž - koncert Die Happy - 18. října 2014

30. října 2014 v 13:00 | Janča |  recenze, reportáže
V sobotu, 18. října tohoto roku, jsem se společně se všemi skalními fanoušky konečně dočkala dne D. Die Happy se po vydařeném květnovém koncertě na Slovensku ukázali také v České republice.

Kapela hraje převážně pop-rock. Jejich výstižné a znělé texty má na svědomí frontmanka, jejíž jméno jistě neslyšíte prvně, Marta Jandová. Dalšími členy jsou rodilí němci - Ralph Rieker (basová kytara), Jurgen Stihle (bycí), Thorsten Mewes (kytara). Na letošním letním turné se rozrostli o Patricka Wielanda, Lutze Möllera a Tayfuna Schulzkeho.

http://www.ticketpro.cz/public/30/50/5c/1288207_809201_DieHappy_foto_1180_80.jpg?rand=153596276

Letos skupina vyrazila na akustické turné, které završila v naší matičče Praze koncertem v známém a útulném klubu "Rock Café Praha". My, co jsme z minulých let byli zvyklý na větší prostory (např. Sasaz) či jenom vyšší stropy (např. Retro) jsme byli trochu rozčarovaný ze špatného vzduchu, horka, které nám koncert trochu ničili.

Kontrola SB

30. října 2014 v 12:48 | Janča
Už dlouho dobu se držím pravidla, že si SB přebírám sama. Ale protože vyjímka potvrzuje pravidlo nebo spíš proto, že se mi to tentokrát zdá jako lepší nálad, rozhodla jsem se pro kontrolu SB.

Pokud jste moji SB a narazili jste na tento článek, což znamená, že na můj blog opravdu chodíte a všímáte si jeho obsahu, tak stačí když do komentářů napíšete toto:

  • jméno a přezdívku
  • jaké články se Vám zde líbí?
  • co se Vám tady naopak nelíbí?
  • koho chcete na ikonku? (jenom jednu věc či člověka)
Děkuji, že jste tomuto článku věnovali svůj čas.

http://s.sidereel.com/cms/posts/325402/large/136308_2250_pre-550x366.jpg

Zápis SB

30. října 2014 v 11:36 | Janča
http://images4.fanpop.com/image/photos/20600000/Aria-aria-montgomery-20668511-500-227.gif

Rozhodla jsem se, že se konečně pustím do dlouho slibovaných úprav blogu. Všimla jsem si, že mnoho blogů má speciální článek pro zápis SB. Přišlo mi to jako úžasný nápad, alespoň se tyto žádosti nebudou pléct do normálních článků.

Pravidla pro spřátelené blogy vlastně skoro žádná nemám. Stačí když se budete chovat slušně, nebudete psát věci jako "obíhám" atd. Samozřejmě, že Vás musí zajímat můj blog. Také ocením když budete komentovat články k tématu a vyhnete se reklamám.

Pokud se chcete stát SB, stačí napsat:

1. přezdívku a blog
2. co se vám na mém blogu líbí?
3. máte nějaké výhrady?

Jako každá blogerka si trochu vybírám. Pokud mě Váš blog něčím zaujme a budu mít pocit, že se na něj chci pravidelně vracet, tak Vám žádost potvrdím.

Georgina Haig as Elsa - fotografie

29. října 2014 v 17:11 | Janča
Opět jsem si nenechala ujít další díl Once Upon A Time! Zbožňuju ten seriál a díky němu se těším na středu někdy víc, než na pátek. :D

S novou sérií jsme se měli možnost seznámit a vlastně se stále seznamujeme s postavou z oblíbené a kouzelné pohádky Frozen.

Elsu ztvárňuje sympatická Georgina Haig a je té kreslené neuvěřitelně podobná.

http://cdn.serietivu.com/wp-content/uploads/2014/09/Elizabeth-Lail-e-Georgina-Haig.jpg


Můj neaktivní týden

24. října 2014 v 20:13 | Janča |  mé průpovídky
http://www.hilfreich.de/sites/default/files/imagecache/article_image/images/fountain_pen_writing_gift_author.jpg

Ahoj,

chci se omluvit za mojí neaktivitu. Je mi líto, že jsem nenapsala od "Lidic" žádný článek. Bohužel se tentokrát nemůžu vymluvit na školu, protože jsem v ní byla od rána jenom ve čtvrtek a na pár hodin v úterý a dneska. Proč? Už minulý týden mi nebylo dobře, ale měla jsem naplánovánou návštěvu kosmetického veletrhu a hlavně koncertu Die Happy, který jsem nemohla prošvihnout. Proto jsem nemoc přešla a doufala, že mi samu sebe obalamutím. Samozřejmě, že se mi to nepovedlo. Dopadlo to tak, že jsem si užila jenom polovinu koncertu a tu druhou se modlila, abych se udržela na nohách a nezvracela (přemýšlela jsem, zda tohle slovo použít, snad jste to přežili :D). Naštěstí se tak nestalo a já se po koncertě ještě vyfotila s Ralphem (skvostným kytaristou) a odbelhala se ke kamarádce domů.

http://www.supermusic.sk/obrazky/148215_die_happy.jpg


Lidice - film - hodnocení

16. října 2014 v 13:00 | Janča |  recenze, reportáže
Osud Lidic nenechává v klidu ani opravdu tvrdé povahy. I lidé, kteří neoplývají znalostmi naší historie si "něco" vybaví při vyslovení těchto pěti písmenek.

Při zmínce o filmu "Lidice" jsem se vždy trochu zastyděla, že jsem ho ještě neviděla celý. Jsem ráda, že jsem tento svůj škraloup už napravila a při té příležitosti jsem se rozhodla, že Vám k němu napíši pár slov.

Premiéra: v roce 2011

Režie: Petr Nikolaev
Předloha a scnénář: Zdeněk Mahler
Hudba: Michal Hrůza
Hrají: Karel Roden, Zuzana Fialová, Zuzana Bydžovská, Roman Luknár, Ondřej Novák, Veronika Kubařová a další


Recenze - oční stíny - Essence

15. října 2014 v 12:00 | Janča |  recenze, reportáže
Ahoj, po hodně dlouhé době (ano, tuto frázi opakuji v každém druhém článku, ale pravdivější si jen tak nevymyslím) se věnuji hodnocení kosmetiky.

Jedna moje kamarádka mě v komentáři pod podobným článkem opravila, že se nejdedná o recenzi, ale kritiku. Jsem už nějaký ten rok seznámena s faktem, že pouze pouze hodnocení uměleckého díla se oficiálně smí nazývat recenzí, ale v blogovém světě je již zažitým pravidlem, že se používá slovo "recenze" pro všechny "oblasti". Popravdě? Jak by se Vám líbil název "Kritika očních stínů.."? Mně teda vůbec a většina lidí by si určitě myslela, že budu produkt jenom hanit, což samozřejmě nemám v úmyslu.

Dneska si vezmu pod mušku stíny Essence. Tato značka je díky svým cenám dostupná opravdu všem, jenom mě mrzí, že nemají slevy. Ale to bych asi chtěla moc.

Paletka na fotografii je z letní limitky "Sun club". Podobné nalezneme v drogeriích v každé sezóně a řekla bych, že mají vždy (podle mé zkušenosti a rad kamarádek) podobnou (až stejnou) kvalitu.


Mě naprosto uchvátily barvy, což spolu s přijatelnou cenou byl primární důvod mé koupě. Divím se, že mají poměrně dobrou kvalitu - neslévají se, s použitím podkladové báze skvěle drží, pigmentaci mají střední.

Jedinou nevýhodu vidím v sypkosti stínů, musíte si dávat pozor na své oblečení, protože stíny dost práší.


Novinky, změny v osobní a blogové sféře (03)

14. října 2014 v 13:00 | Janča |  mé průpovídky
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT3uI7ZV4Gs8TtPra9ROaWko9tN7wprEqru6fHUupj2QLYI9NrHPo měsíci a půl se opět vracím s jedním z hromady článků s názvem "Změny v osobní a blogové sféře". Doufám, že Vás tyto informace alespoň trochu zajímají a pokud ne? Nevadí. Alespoň se vypíšu.

Již potřetí (možná počtvrté) se mi vymazalo celé menu. Budu ho muset založit do nějakého rozepsaného články, protože tvořit vše od začátku je opravdu peklo!

Samozřejmě, že má opět úplně jinou strukturu, krom základních informací jsem ponechala nadpis "Seriály" a "Rozečtené knihy", přidala jsem "Akce", čeká mě jich celkem dost.

Moje "challange" - nervozita, argumentace

6. října 2014 v 19:13 | Janča |  mé průpovídky
http://timedotcom.files.wordpress.com/2014/07/136308_3606.jpeg?w=2024V minulosti jsem sem často dávala články o mých snech, přáních, ambicích. Toto bude něco podobného a při tom naprosto jiného. Ano, občas i já samu sebe nechápu.

Možná jste už zaregistrovali, že jsem posledním rokem na střední škole, teda doufám. Dala jsem si pár předsevzetí. Krom těch prospěchových, na kterých budu muset ještě zamakat (i na těch plánech), jsem si vymyslela takové "challange", které se pokusím v průběhu tohoto školního roku, tedy do konce dubna splnit.

http://25.media.tumblr.com/e5c2e5f5220344c01f1e5149613c3c0c/tumblr_mun15pT8B51qlxhh7o1_500.gif

Jednak bych se chtěla naučit ovládat nervozitu. Jestli se nepletu, tak jsem se již v brebtání o autoškole zmínila, že mám dost velké problémy s trémou a nervozitou. Nevím, zda pojem "dost velké" je výstižný, mám sklony k přehánění, nedovedu posoudit a rozeznat hranici normálnosti, ale to asi nikdo.

Chystám samostatné články na tato témata, takže se dneska nebudu moc rozepisovat.

Dále bych se chtěla naučit argumentovat a kdykoli a cokoli umět reagovat - na poznámky, poznatky jiných. Netvrdím, že neumím mluvit, odpovědět na otázku či podobně. Ale obdivuju lidi, kteří tuto vlastnost mají v malíčku.

Poslední "úkol" souvisí s předchozím, ráda bych se ve třídě více prosadila. Řekněme, že mě nebaví pořád poslouchat otázky typu "Ty jsi tu od první hodiny?" a podobný narážky.

Na závěr bych se ráda zeptala, zda má někdo podobné "problémy" a jak byste si s nimi poradili Vy.

Dočkali jsme se - Once Upon A Time - 4. série!

3. října 2014 v 20:33 | Janča
http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/image_content_width/hash/ff/6c/ff6c686a12b2af881ad0a3752e115bac.jpg?itok=O5nT0aEW

Ahoj,

sice si nejsem jistá, co si o mně budete po tomhle článku myslet. Ale co! Asi to samé, jako má nejlepší kamarádka, že jsem naprostý cvok do "Bylo, nebylo", ale nevidím na tom nic špatného! Dlouho jsem se tolik nevcítila do postav ze seriálů. V tomhle směru u mě jednoznačně vítězí Regina - doufám, že nás tvůrci překvapí jen v dobrém slova smyslu. Opravdu se bojím, že budu naštvaná. No, přiznejte, kdo Zlé královně nepřeje, aby konečně nalezla své štěstí? Pravda, ona ho už nalezla...takže..aby jí vydrželo a nikdo jí ho už nepřekazil?

Netuším, čím to je, ale po každém díle se nemůžu dočkat dalšího díla, a jinak tomu není ani tentokrát. První díl čtvrté série nakousnul spoustu otázek. Kromě osudů Reginy, Robina a Mariany mě zaujal hlavně nový příběh, ten inspirovaný nádhernou pohádkou Frozen.

http://www.pagetopremiere.com/wp-content/uploads/2014/09/Once-Upon-A-Time-4x01-08.jpg

Na obrázku (viz výše) je vyobrazená scéna, která mě vyvedla z rovnováhy. Dokonce jsem musela na chvíli stopnout seriál a jít se nadechnout :D - ano, hodně ho prožívám :D. Ale uznejte, když někdo neřkne Vaší nejoblíbenější postavu z toho, že je monstrum (i když na to, ze svého úhlu pohledu, má plné právo), tak Vám to jedno není!