Červen 2014

My week - 16/6/14- 22/6/14

22. června 2014 v 15:52 | Janča
http://data1.whicdn.com/images/121340156/large.gif
Po delší době jsem se opět odhodlala k sepsání takového mého osobního týdeníku. Po pravdě zatím netuším jakým směrem se tentokrát bude ubírat. Půjde o jednu velkou improvizaci, jak je u mých článků zvykem.
Od pondělí do pátku jsem byla ve stresu kvůli škole, na poslední chvíli jsem potřebovala opravit několik známek. Nakonec jsem vyvázla s dvěma špatnýma známkama, ale příští rok snad budu mít víc pod kontrolou.

http://data3.whicdn.com/images/122445872/large.jpg

Ve středu jsem měla jízdy. Připadá mi jako bych šla včera rozklepaná na první hodinu...zvláštní, jak ten čas běží. Pokud vše dopadne podle plánu, tak budu dělat zkoušky na konci července. Držte palce, zatím jsem v klidu, ale bude to moje první dospělá zkouška (nebo spíš "předzkouška :D).

Spoustu učitelů zajímaly naše plány do budoucna, tak jsem nad vysokou začala opět přemýšlet a opět jsem nedošla k jednoznačné odpovědi. Ráda bych zkusila něco se žurnalistikou, možná psychologií (věřím, že by mi otevřela dveře do světa žurnalistiky i fotografie..), grafikou (té se budu věnovat více v létě, máte se na co těšit..) a nebo? Nevím, prostě nevím! :D

V pátek jsme s kamarádkou neplánovaně oslavily postup do maturitního ročníku flaškou Lambrusca, brambůrkama, bonbónama a oslavu jsme zakončily jedním pivem. Možná bychom pokračovaly dál, ale já od 18cti "zásadně" doma zapomínám občanku a nechtěla jsem nic riskovat, už takhle jsem se trochu bála..:D

http://data2.whicdn.com/images/120702694/large.jpg

V sobotu jsem byla neuvěřitelně šťastná, že celá famílie jela k babičce a že mám domov pro sebe, mohla jsem si vyléčit malou kocovinu, pustit film a v klidu relaxovat, bohužel jsem navečer musela uklidit celý barák, protože mi to mamka přicházela (ano, podle její logiky, když nejedu k babičce a neflákám se u kadeřníka jako ona, tak musím uklízet!!)

Dnešek se nesl taky v poklidném duchu, nasbírali jsme hromadu třešní, takže máme zásobu nejmíň na rok, mamka napekla bublaninu a ovocné knedlíky, takže máme i zásobu tuku na rok, alespoň budu mít od července co schazovat :D


Harry Potter v 99 vteřinách - video

22. června 2014 v 9:46 | Janča
Tohle video se ke mně dostalo jenom díky sestřenici, která je do HP zblázněná snad ještě víc než já. :D Přiznám se, že tyhle ulízaný typy opravdu nemusím, ale tohle se jim povedlo! :)


Velmi nebezpečné známosti 3 - Film/Můj názor

21. června 2014 v 18:44 | Janča
K úhttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTscLVgJDSnL8lGo4dEX5AsrSV7enFY7_btGBhsypvR2h_DcKZLvodu se přiznám, že jsem si omylem místo plánované jedničky, na kterou jsem se chtěla podívat díky skvělému hereckému obsazení, stáhla trojku. Ale odvodila jsem, že jednotlivé díly na sebe nenavazují, takže to ničemu nemusí vadit.Motto filmu zní jednoduše a přitom lákavě: Hry s láskou potřetí..

Žánr: na internetu se uvádí, že jde o drama, thriller, s čímž moc nesouhlasím, ale zároveň film nedokážu přesněji zařadit..

Země: USA

Rok: 2004

REŽIE - SCOTT ZIEHL
SCÉNÁŘ - RHETT REESE

Film se celých 85 minut motá kolem jednoho tématu - intrik. Tři vysokoškoláci Jason, Cassidy a Patrick se náhodou potkají ve škole. Po chvíli zjistí, že je spojuje společnej koníček, a to sázení! Nebojte, příběh nemá nic společného s casínem, jde o "typické" sázky školáků. Jason a Patrik se např. vsadí, že sbalí a hlavně dostanou do postele dvě kamarádky, z nichž je jedna zasnoubená. Přes podobné hrátky je mezi Jasonem a Cassidy zvláštní vztah. Jaký a pokusí se jim ho Patrick překazit? To se přesvědčte sami.

Malá upoutávka:


Neil Patric Harris napsal vlastní knihu!

18. června 2014 v 19:00 | Janča
Už to bude rok, co jsem se stala závislou na seriálu "Jak jsem poznal Vaši matku" a terpve dnes přidávám článek, který se týká jednoho z hlavních představitelů, no..ostuda!

Neil Patric Harris vydal svou autobiografickou knihu, která je již několik měsíců v předprodeji. Bohužel si nejsem jistá, zda se kniha dostane i k nám..

https://pbs.twimg.com/media/BoFIxFTCQAAJ0jV.jpg:large

Recenze - řasenka - Gabriella Salvete - Gioia mineral 02 (dodatková)

17. června 2014 v 21:05 | Janča
Ke konci března jsem sepsala "kritiku" na řasenku od "Gabriella Salvete", kterou jsem tehdy celkem vychválila. Tehdy jsem jí používala dennodenně cca měsíc. Dneska jsem se rozhodla, že by bylo fér, kdybych Vám k ní dodala pár dalších informací.


Začnu pozitivně, tedy chválou. Je neuvěřitelné, že mi řasenku ještě nevyschla, za což má u mě velký, ale za těchto okolností nepodstatné plus.

Naopak mě ale zkalamal obal. Jistě, v obchodě a první měsíc vypadal výborně, vkusně, hlavně neporušeně. Ale začátkem druhého měsíce se začal obal sám od sebe seškrabovat a třpytky mám díky ní opravdu všude (v šuplíku, v kosmetické taštičce..). Navíc mi kamarádka tvrdí, že se jí stalo to samé s jinou řasenku od Gabriella Salvete! Tohle se opravdu nepodařilo a musím bohužel říct, že se budu záměrně koukat po řasenkách od jiných značek.

Minulý článek - http://derniera.blog.cz/1403/recenze-rasenka-gabriella-salvete-gioia-mineral

Before I die 01 - (my) boy

16. června 2014 v 20:38 | Janča
Pravidelní čtenáři mého blogu vědí, že já jsem člověk, který má opravdu spoustu snů. Prostřednictvím článků na téma "Before I die", které jsem objevila na několika autorských blocích, se pokusím jich pár sepsat, některé budou menší, některé větší, ale každý má pro mě nějaký smysl! :)

Nedávno jsem se přiznala, že jsem právě single, což souvisí s prvním přáním. Nevnímám to jako smysl života, ale důležité to pro mě je.

Ráda bych narazila na kluka z kterého budu celá pryč a on bude to samé cítit ke mně, na někoho s kým si budu mít co říct a po nějaké době nebude ani ticho trapné. Někoho o koho bych se mohla opřít v nejtěžších chvílích. Někoho, komu řeknu všechno, kdo mě bude dobře znát a nebude mě odsuzovat. Někoho s kým zažiju spoustu nezapomenutelných zážitků...ano, možná jsem naivní, ale věřím, že někoho takového přeci jenom brzo potkám. Netvrdím, že spolu musíme zestárnout :D, ale..však víte! :)

http://s3.favim.com/orig/39/before-i-die-boy-girl-kiss-love-Favim.com-328717.jpg

PS: Tato fotka mě vlastně inspirovala k dnešnímu blábolení. Miluju déšť...:)

Co chystám v následujících 2 týdnech?

15. června 2014 v 15:05 | Janča
Ahoj, na co se můžete v příštích dvouch týdnech, kdy snad nebudu tolik vytížená, těšit? Samozřejmě na nějaký ten "deníček", neboli pár informací z mého osobního života. Pokusím se přidat pár nových fotografií, porovnávání kosmetických produktů, wish list, recenzi knihy, filmu (možná i filmů), úvahu, pár článků k týkajících se mých oblíbenných celebrit nebo seriálů. Přemýšlím, že bych Vám představila i novinka v mém šatníku, protože jich je opravdu dost, ale nevím...uvidím, dyštak mi dejte vědět, jestli by Vás to zajímalo.

Dneska se snad dokopu k nahrání nějakých těch fotografií a sepsání článku k dříve slibovanému tématu "Before I die" :)

Tak já se jdu porozhlédnout po blocích a youtube kanálech a pak hurá na přípravy do školy...:)

PS: Taky jste závislí na seriálu "Jak jsem poznal Vaši matku" :D


10/6/2014 - omluva, nestíhám

10. června 2014 v 17:56 | Janča
Ahoj, jistě jste si všimli, že jsem hned po prvním dni přerušila "výzvu" :D Nějak jsem si neuvědomila, že se sem nebudu mít šanci několik dní dostat. Proč? Vyčerpává mě škola, píšeme testy z celéého roku a já se na ně chci učit a zatím se mi to překvapivě i daří...dále mám autoškolu, kterou chci co nejdřív dokončit, takže si dávám jízdy, co nejčastějc to jde.

Před chvíli jsem narazila na krásnej článek, doporučuju přečíst. :)
http://www.firstclass.cz/2014/05/10-duvodu-proc-prestat-zit-podle-ocekavani-druhych/


Mějte se krásně a sluňte se! :)

30 denní výzva (meme) - 1.den - single

3. června 2014 v 17:53 | Janča
Sice bych se měla učit na ekonomický seminář v angličtině, zítra z něj píšem, ale tento článek si neodpustím.

1. den - tvůj současný vztah; jsi-li nezadaný/á, piš o tom, jaké to je být single

Bohužel "musím" přiznat, že jsem single. Nevidím v tom žádnou ohromnou výhodu, ale ani se z toho nehroutím. Myslím, že ten "někdo" přijde až bude čas. Ano, jsem hodně naivní, ale prosím neberte mi mé naděje. Možná díky podobným myšlenkám si dákážu udržet optimismus, díky nim si můžu kdykoli nasadit veselou masku...

Asi jste z předchozího odstavce pochytili, že jsem náctiletá (ano, pořád je to pravda :D) dívka, plná ideálů, které si nenechá vzít. Věřím na prince z pohádek, věřím na to, že na každého někde čeká jeho/její druhá polovička, na předurčenost, možná i na osud, kterýmu se musí pomáhat.

Už jsme probrali, že jsem skoro i schopná věřit na víly (doufám, že chápete tu obrovskou nadsázku a nevytáčíte horkou linku do Bohnic :D). Teď to vezmu trochu z jiné strany. Myslím si, že přítel (myšleno jako kluk, milenec, manžel..) není všechno, samožřejmě, žít bychom bez nich x let nemohly/i, ale máme také rodinu, přátele, školu, brigádu či práci a další koníčky.

Nemyslím si, že je můj život, teď, nějak zvlášť prázdný. Určitě je důvod, proč jsem nyní sama a alespoň se můžu plně věnovat jiným věcem. Ale přiznejme si, zvídavé otázky spolužáků a vyprávění o jejich nových objevech nebo stálých vztazích nás chladnými nenechá.

Co Ty, jsi single nebo zadáný/á a jak "to snášíš"? :)

30 denní výzva (meme)

3. června 2014 v 17:37 | Janča
Rozhodla jsem se, že budu víc "deníčkovat". Začnu poněkud zvláštně výzvou! Objevila jsem jí na spoustě webech blogerů, kteří se se čtenáři dělí o své zážitky.
Takovou zájímavostí je, že to nejdříve bylo považováno za "meme" až po delší době to pár lidí změnilo na "výzvu", ale to jsou jenom drobnosti.
Možná by Vás zajímalo také to, že s touto "výzvou" u nás přišla jako první Cirrat, jejíž blog se bohužel přesunul na jinou adresu a mně se nějak nechtělo pátrat, zda ještě bloguje, tak se omlouvám.

Témata jsou následující:

1. den - tvůj současný vztah; jsi-li nezadaný/á, piš o tom, jaké to je být single
2
. den - kde bys chtěl/a být za deset let
3. den - tvůj názor na drogy a alkohol
4. den - tvůj názor na náboženství
5. den - 10 věcí, které bys chtěla říct 10-ti lidem, ale neodhodláš se
6. den - napiš 30 zajímavých informací o sobě
7. den - tvé znamení horoskopu a jak si myslíš, že to na tebe sedí
8. den - chvíle, kdy ses cítil/a nejspokojenější se svým životem
9. den - jaká doufáš, že bude tvá budoucnost
10. den - popiš svou první lásku a první polibek
11. den - nastav svůj přehrávač na náhodný výběr a napiš prvních 10 písniček, které přehraje
12. den - popiš celý svůj den v heslech
13. den - kam by ses rád/a podíval/a nebo přestěhoval/a
14. den - tvá nejranější vzpomínka
15. den - kterou hudbu jsi dnes poslouchala
16. den - tvůj názor na mainstreamovou muziku
17. den - tvé úspěchy a neúspěchy za poslední rok

18. den - 3 věci, které na sobě nejvíce nenávidíš
19. den - kdy jsi nerespektoval/a své rodiče
20. den - jak důležité je podle tebe vzdělání
21. den - jeden z tvých oblíbených pořadů
22. den - jak ses změnil/a za poslední 2 roky
23. den - 5 obrázků známých dívek, které jsou podle tebe atraktivní
24. den - tvůj oblíbený film a o čem je
25. den - někdo, kdo tě fascinuje, a proč
26. den - jaký typ lidí tě přitahuje
27. den - jaký problém jsi dnes měl/a
28. den - něco, co ti schází
29. den - něco, co ti přebývá
30. den - něco, co je pro tebe nejdůležitější


Jak to pojmu já? Ráda bych každý den přidala článek na jedno téma, snad se mi to podaří :D
Zdroj: http://nadine.pise.cz/332-zarijove-30-ti-denni-meme.html