Květen 2014

Inspirace - líčení podle zahraničních youtuberek

27. května 2014 v 12:00 | Janča
Postupně Vás budu "seznamovat" s novými rubrikami, které se točí kolem kosmetiky. Dneska jsem se rozhodla, že Vám sem dám pár videí, která by Vám mohla něco dát.


Sharon jsem objevila vlastně až dneska, ale líbí se mi originální nápad, tedy fialové oční liky, které skvěle prozáří oči. Navíc je nejen díky svým zrzavým vlasům skvěle odlišitelná od jejích koleň, které si často pletu. Přiznám se, že bych si nalíčila horní víčko trochu jinak, ale to je už jenom otázkou vkusu..:)


Dilema autorky - 25/05/14

25. května 2014 v 11:29 | Janča
Nebojte se, nechci nějak radikálně měnit zaměření blogu. Možná jste si všimli, že v poslední době přidávám více tzv. deníčků, které bych chtěla prohloubit, ale na druhou stranu se zajímám i o kosmetiku a módu a chtěla bych se více angažovat i v tomto směru. Nechce se mi z "Derniéry" dělat nepřehledný mix všeho. Nechci a ani nemůžu provalit svou identitu, tedy ukázat se na fotografiích a zároveň se vypisovat ze svých pocitů. Je mi jasný, že si nakonec udělám vše podle sebe. Ale opravdu mě zajímá Váš názor (jinak bych tenhle článek ani nepsala). Co si myslíte? Jakým směrem byste chtěli, aby se blog udával?


Číča spící/bdící - Fotografie

24. května 2014 v 10:50 | Janča
Omlouvám se za delší nepřítomnost, bohužel jsem ve středu onemocněla. Počítač máme v ložnicici, takže je trochu složitější se k němu v sobotu dostat, proto dneska přidám jenom jeden článek.

Tuto kočku si přinesla domů moje sestra a pár dní jí po vzoru amerických filmů schovávala v pokoji, chudák kotě. Naštěstí se jí ujala babička a dneska je "veřejnou" součástí naší famílie. :DMůj týden 07 - 12.5 - 18.5.

19. května 2014 v 17:39 | Janča
V předchozím článku jsem se přiznala, že mi měsíčníky zabírají moc času a vlastně se z nich nikdo nic zajímavého nedozví, protože si nejsem schopná narychlo vzpomenout ani na obzvlášť důležité momenty. Proto jsem se rozhodla, že budu psát spíš týdeníky, které jsou pro mě mnohem jednodušší.

Již v pondělí jsem se potřebovala vypsat a informovala jsem Vás o tom, že jsem nastoupila na dvou týdenní praxi do banky. Záměrně jsem udala širší pojem, protože naše republika je malá a já nepotřebuju aby všichni věděli kde "stážuju". Nicméně se během prvního týdne nezměnil můj názor na pracovníky, mají opravdu výborný kolektiv. Navíc jsem byla vybrána jednou skvělou vysokoškolačkou, že bych jí s něčím pomáhala, omlouvám se, ale konkrétnější být nechci. Prozradím jenom, že u ní nás baví "sedět" nejvíc, protože má člověk dojem, že alespoň něco dělá. Samozřejmě často třídíme různý dokumenty, archivujeme a tvoříme prezentaci na obtížný téma. Jestli si s ním poradím, tak na sebe budu právem pyšná. :D

No, ale "místo" u vysokoškolačky mi zasadla jedna "skvělá" spolužačka. Alespoň jí můžeme častějc s holkama zdrbnout. Znáte ten typ holek, co mají po prvé v životě známost a musejí o ní vyprávět na každém kroku? Tak přesně taková ona je! Leze mi na nervy, tím zvlášť, že já právě nikoho nemám!

V již zmíněném článku jsem také psala o autoškole. V úterý jsem měla první dvouhodinový trenažér. Ve čtvrtek jsem absolvovala poslední hodinu na něm a omylem jsem si odbyla i jedno téma teorie. Myslím, že něco podobného se může stát jenom mně, ale zapomněli mi přiřadit učitele na jízdy a ve čtvrtek večer tam už nikdo, kdo by mi s tím mohl pomoci nebyl. Zajdu se tam zeptat zítra po praxi, snad tam budou, držte mi palce.

Od pondělí do pátku jsem vypila neskutečné množství kofejnu. Možná jste si všimli, že kafe miluju. Ale tentokrát jsem se bez něj jedinej den neobešla. Jeden den jsem měla dokonce tři, párkrát dvě. Ale, ono je tak dobrý a já jsem byla neuvěřitelně ospalá!

http://img1.obrazkyanimace.com/oa/009/007.jpg
http://img1.obrazkyanimace.com


Že by další novinky na blogu?

19. května 2014 v 10:46 | Janča
Ráno jsem se nepřinutila vstát a teď se hrozně nudím! Navíc by mě zajímalo, kde vezmu razítko! No jo, když je někdo nepoučielnej...
Ale našla jsem si na tzv. deníčkových blogách pár témat, které bych ráda rozvíjela i na svém blogu. Napíšu Vám pouze pár bodů, protože sama nevím, jak to pojmu.

  • Before I die
  • Serial challange
  • Challange

Samozřejmě se můžete těšit na nějakou tu kosmetiku a více deníčku. Možná ještě dneska sepíšu týdeník, na měsíčníky se asi vykašlu, zaberou strašně moc času. Mohla bych sem hodit i nějaké fotografie. Nebo ohodnotit nějaký ten film.

Co by nejvíc zajímalo Vás? :)

Recenze - Adam a Eva - 17. duben 2014

18. května 2014 v 18:46 | Janča
Tentokrát jsem si dala s recenzí opravdu načas. Píšu s měsíčním spožděním. Ale veřte, že mám alespoň jeden pádný důvod. Kdybych se k představení vyjádřila hned druhý den, tak by se příznivcům a fanouškům Divadla Broadway toto moc dobře nečetlo. No...popravdě? Asi ani nebude.

Po víc než roce jsem se nechala nalákat do již zmíněného Divadla Broadway. Těšila jsem se na slušnou dávku humoru. Opravdu jsem víc než odreagování neočekávala. Bohužel mě i přes nízké požadavky dokázali zklamat.

Od první do poslední minuty scéna bije do očí. Duha je na jednu stranu skvělý a originální nápad, ale chtělo to ubrat na přeplácanosti a pestrosti ostatních kulis nebo se bez ní obejít. Opravdu jsem si připadala jak v Kouzelné školce!

Zdeněk Zelenka coby režisér a scénárista tentokrát neobstál. V představení se sice najde pár opravdu vtipných míst, ale je jich opravdu...jenom pár! Nejpovedenější scény jsou podle mě ty pekelné, kde se zejména Luciferovi a čertici (Rozkoši) daří bavit diváky. Zvědavá jsem byla také na choreografii Leony Qaši Kvasnicové.Pohyby tanečníků působyly poněkud chaoticky a opakováním stejných kroků mě také neuzajalo. Pochválit můžu pouze preciznost, obdivuji sjednocenost celé company.

Hudba Bohouše Josefa je taková neslaná nemastná. Navíc jsem měla při každé písničce pocit, že už jsem něco podobného mnohokrát slyšela.

http://musical.cz/web/wp-content/themes/mimbo2.2/images//adamaeva-vizual.jpg


12/05/14 aneb první den praxe

12. května 2014 v 17:28 | Janča
Podle nadpisu jste si mohli jednoduše odvodit, že jsme dneska měli praxe. Ačkoli jsem v té samé bance byla i minulý rok, byla jsem dneska v ohromném stresu. Nakonec se ukázalo, že neoprávněně, den jsem si užila, teda hlavně díky skvělé partě zaměstnanců, kterým nechybí smysl pro humor a vždy člověka pobaví a s pár lidma si již teď rozumím, samozřejmě se zde najdou i nějaké ty vyjímky, které mi moc sympatické nejsou, ale to je život.
Navíc jsem se skvěle bavila i s lidma ze třídy, které normálně moc nemusím, prostě skvělý den, doufám, že na podobné vlně budeme pokračovat následující dva týdny.
Aby nebylo toho štěstí moc, tak mi to někdo (tam nahoře) musel vyrovnat! Díky pevné pracovní době jsem si musela přehodit první trenažér a ten pán mě objednal na zítra, od 7 hodin! Netuším, co budu dělat několik hodin v Praze. Věřím, že přemluvím nějakou hodnou duši ke kafíčku.

Na závěr přeju všem maturantům hodně štěstí, myslím na Vás! :)

Mix z fashion blogů

11. května 2014 v 18:49 | Janča
Krom kosmetiky se poslední dobou zajímám také o módu! Né, že by tomu odpovídal můj šatník, přece jenom jsem chudý student. Alespoň se inspiruju u fashion blogů a doufám, že svou vášeň brzy zužitkuju i ve svém životě. Přiznám se, koketuju s myšlenkou, že bych si založila web a zkusila blogovat na vyšší úrovni. Ale to si splním nejdříve tak za rok, do té doby se mám v čem zlepšovat.

Cca před 4 dny, kdy jsem schodou okolností rozepsala tento článek, jsem objevila Galu, jejíž blog najdete na www.amlul.com
Snad poprvé vidím krásně skombinované botasky s šatama! Navíc jsem u vytržení ze střihu kabátu a z celého outfitu!
https://farm8.staticflickr.com/7460/13566011145_b241562622_b.jpg

Gilmorova děvčata - 1. série - shrnutí, názory

3. května 2014 v 18:49 | Janča
Pravidelní čtenáři mého blogu vědí, že od malička zbožňuju Gilmorova děvčata, před nedávnem jsem si chtěla tento skvělý seriál připomenout a začala jsem ho sledovat díl po díle.

1. série je výborná, zdá se mi, že diváka pomalu připravuje na další díly a vůbec nejlepší je, že se s Rory či s Lorelain můžete ztotožnit, já jsem např. zvláštní případ, který srovnává svůj život s oběma postavami.

Nejoblíbenější ani nejmíň oblíbený díl nemám, vnímám celý seriál spíše jako celek.

http://2.bp.blogspot.com/-D-Mvm8DyASQ/T_84kUVsYiI/AAAAAAAACO4/vDv6ec0aa3g/s1600/gilmore.jpg

Recenze - S La Putykou na hřišti aneb "Play" - 17. dubna 2014

3. května 2014 v 15:48 | Janča
Opět možná nesplňuji podmínky recenze, protože přicházím s tímto článkem cca měsíc po návštěvě představení, doufám, že jsem si všechny dojmy zapamatovala a žádný neopomenu zmínit.

Věřím, že mnozí z Vás ještě o souboru "bláznů" s názvem " Cirk La Putyka" neslyšely, začneme tedy představením. Jde o skupinu lidí, kteří se profesionálně věnují žánru nový cirkus, předvedou Vám neskutečné akrobacie propojené s moderním tancem. Inscenacím neschází téma a příběh.

http://www.laputyka.cz/upImgs/IMG_4326_mr.jpg
by:http://www.laputyka.cz

Celý tento článek je věnován konkrétně "Play", nedočkáte se ani žádného porovnání, protože jsem podobné vystoupení viděla vůbec poprvé.

Režie:Maksim Komaro
Hrají:Jiří Kohout, Vojtěčh Fülep, Jiří Weissmann, Michael Boltnar, Daniel Komarov, Alexandr Volný a Zuzana Havrlantová
Koncept:Maksim Komaro, Rostislav Novák
Choregrafie:Marta Trpišovská, Michael Vodenka

Drogerkové nákupy 01 (přelom března a dubna)

1. května 2014 v 19:13 | Janča
Zdravím, mám pro Vás po delší době článek o kosmetice. Přiznám se, že mi dělá velký problém vymyslet smysluplný název, kdyby Vás napadlo něco lepšího než "drogerkové nákupy", tak dejte vědět, budu ráda.

Snímky jsem si předfotila cca před měsícem a stydím se, že je použiji až dneska. Snad budu někdy, co se psaní týká, aktivnější.

Ke konci března jsem konečně objevila slevu na můj oblíbený pudr od Rimmelu, po dlouhém rozhodování jsem si koupila 03, ale příště asi skočím po 01 (02 se mi vůbec nelíbí a odstín si s předcházejícím a nadcházejím číslem není vůbec podobný..). Všem ho vřele doporučuji, vyzkoušela jsem i pár dražších a zatím neměl konkurenci.