Leden 2014

100 epizoda Upířích deníků - o Caroline, Klausovi a dalších - překlad

27. ledna 2014 v 17:00 | Janča
Rozhodla jsem se po opravdu dlouhé době přeložit další článek, tak snad mi nezabere tolik času jako ten poslední!
100 epizoda Upířích deníků - Caroline a Klaus se zapojí! Rebeka se vrátí!

Věděli jsme se se Klaus (Joseph Morgan) ve sté epizodě vrátí do Mystic Falls. Také jsme veděli, že by se má setkat s jistou blonďatou upírkou, Caroline Forbes (Candice Accola). Jediná věc, kterou jsme neočekávali bylo, když oni "TKTK" (tohle slovo do slova nepřeložím, doufám, že všem dojde jeho význam :D)

http://static.wetpaint.me/vampire/ROOT/photos/310/VD321a148r6-3005509767418274740.jpg
Nedávno, v 5. sérii, 11. epizodě ("500 Years of Solitude", Caroline odtrhli od Bonnie a našly Jeremyho při neshodě s naším oblíbeným hybridem. Vždy, když použije ostrá slova, Caroline se dala do Klause. Zeptala se, proč byl tady, a on ji informoval, že slyšel Katherine, ale rozhovor brzy změnil na Tylera.
"On opravdu mě nenávidí, špatné děvče," Klauš škádlil Care Bear, aby ho informovala, proč se rozešla s Taylerem. Ona ho informoval, že mu dala ultimátum, aby se také s ní pomstil a zůstat s ní, nebo má odejít - i když mu to pověděla, Klaus ji dráždil, s dotazem, zda by mohl mít stejné možnosti. Klaus skutečně škádlil Caroline, ale pak se stalo něco neskutečného.


Recenze - Báze pod oční stíny - Uma

26. ledna 2014 v 17:21 | Janča
Konečně jsem se rozhejbala k prvnímu hodnocení kosmetického výrobku. Už několikrát jsem ve svých článcích zmiňovala název nové značky "Uma", která mě v Tetě ihned zaujala. Právě díky tomuto výrobku jí zůstávám věrná.


Fotografie Vám krom rozeznání báze v obchodě asi mnoho neřekne, je podobně velká jako ty jiných značek, ale funguje lépe.
Již při nanesení poznáte rozdíl, barva stínů bude matnější, výraznější. Po zbytek dne se nemusíte neustále kontrolovat v zdrcadle a upravovat líčení.
Kvůli dojíždění do školy se musím malovat už v 6 hodin, takže jsem zvyklá, že v 8 už je znát změna. Nedávno jsem ale použila před nanesením stínů Uma bázi a co se nestalo? O 12 hodin později se na nich nic nezměnilo!
Více v celém článku

Monika Navrátilová - fotografka

25. ledna 2014 v 9:50 | Janča
Konečně jsem se odhodlala k prvnímu článku k zcela nové rubrice. Tentokrát pod názvem

Představme/připomeňme si Moniku Navrátilovou,

jejíž fotografie mě baví už dlouhou dobu. Spolu s Lenkou Hatašovou a Lucií Robinson podle mého názoru patří mezi nejlepší české fotografky.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/576204_137762823063549_1150235447_n.jpg

Moniku Navrátilovou stejně jako většinu hvězd o kterých píšu a psát budu jsem nikdy osobně neviděla, takže píšu pouze věci, kterých jsem se dovtípila hlavně díky fanouškovské fb stránce.

Krom již zmíněné fotografie se věnuje také make-upu, často spolupracuje s již zmíněnou Lenkou Hatašovou (na kterou já nedám dopustit), ale o tom jindy.

Nejčastěji jsou k vidění hlavně její portréty celebrit, na kterých obdivuju hlavně rukopis, který na nich zanechala. Možná to bude znít zvláštně, ale z každé podobné fotografie sálá čistota, nedokážu to blíže specifikovat, ale je tomu tak!

25. leden - aneb co mám na srdci?

25. ledna 2014 v 8:08 | Janča
Tento týden jsem celý promarodila, což se mi ani trochu nezamlouvá, protože budu muset od pondělka pořádně (lehounce ode dneška) zabrat, abych neschytala na první pololetí první pětky.
Jak jsem již psala v předešlém článku, tak jsem shlédla opravdu horu filmů, takže očekávejte spíše články na toto téma, včera se mi ale podařilo celkem obstojně vyfotit kosmetiku, takže se možná všichni dočkáme mé první "make-up" recenze. Na což jsem zvědavá asi hlavně já!
Dneska se také budu snažit upéct nějaký ten dezert, tak držte palce, abych nepodpálila barák! Snažím se už delší dobu začít cvičit, což jsem bohužel v pondělí musela přerušit, tak si dneska alespoň trochu zajezdim na rotopedu, zaskáču přes švihadlo, zatančim a udělám pár sklapovaček a dřepáků, tedy alespoň v to doufám.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_ld9jpacMiH1qzcmp3o1_500.gif

Také bych mohla přečíst pár stránek knihy "V plamenech", abych o ní mohla brzo napsat!
Dále si zadám pár úkolů ohledně psaní článků, fotografování atd a zkusím je splnit, později Vám o tom napíšu víc!
Abych nezapomněla, v příštím týdnu mě čeká jeden maškarní ples a také zasloužená party ke konci školního roku, na kterou se opravdu těším. Možná přijdou za týden i s dalším článkem pod názvem "Můj týden..".

Doufám, že si užíváte sobotu lépe. Mějte se krásně!

Janča

Zdroje: animace - filiprojek - z filmu "Harry Potter"

Železná lady - film

24. ledna 2014 v 14:47 | Janča
Tento týden jsem se víc než čím jiným zabývala sledováním filmů (bohužel jsem se díky chřipce k ničemu zajímavějšímu nedostala). V poslední době jsem díky schodě náhod kolem sebe často slýchávala jméno M. Thatcherové, díky níž je Británie dnes, tam kde je (myšleno v dobrém slova smyslu). Když jsem narazila na film nesoucí její "jméno" nebo spíše přezdívku, tak jsem ani na minutu nezaváhala a šla jsem film skouknout!

http://dokina.timg.cz/2012/02/28/40810-zelezna-lady-meryl-streep-1-670x333.jpg

Režie: Phyllida Lloyd

Scénář: Albi Morgan

Byla jsem opravdu mile překvapena z výkonu Meryl Steepové, ale s tím ostatním nikoli. Nedivila bych se, kdyby režisérka filmu, Phyllida Lloyd, popudila a naštvala zastánce lady. Hlavní postava je zachycena jako 80ti letá popletená paní, trpící demencí, která zmateně pobíhá mezi minulostí a přítomností, má halucinace, stále žije se svým zesnulým manželem. Phyllida navíc zdůraznila zejména Margaretino pohlaví, tedy zvláštnost, že se žena dostala do britského parlamentu. Na čemž samozřejmě nevidím nic špatného, ale díky tomu se skoro vůbec nevěnovala politickým úspěchům Thatcherové, důležitým rozhodnutím, které učinila a za které jí jistě mnozí Britové dnes v duchu děkují.

Demi Lovato - Let it go

23. ledna 2014 v 13:21 | Janča
Demi je podle mého názoru jedna z mála (ještě se Selenou) Disney hvězda, která má nějakou úroveň a jejíchž poslední písničky a klipy podle toho vypadají!

V minulosti jsem přidala jen tak nějaký ten klip z youtube s tím, že jsem si ho překládala, aby se moje angličtina dostala alespoň na ňákou úvoveň!

A proč dneska tahle písnička? Náhodně na mě vylítla, pustila jsme si jí a byla jsem mile překvapená!


Dabování filmu "Frozen" - Kristen Bell a Idina Menzel

23. ledna 2014 v 10:36 | Janča
Našla jsem opravdu zajímavé video ze zákulisí dabování nového kresleného Dysney filmu! Opravdu doporučuju si video pustit!


One Day - film

18. ledna 2014 v 20:17 | Janča
Při úporném hledání filmu s anglickými titulkami jsem narazila na jeden, který mě zaujal na první pohled alespoň svým obsazením a zajímavým názvem, čím ale v průběhu sledování?

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS3mscTnrRtA_9tNz9TsMpZY36jE92e_XQR5gnT1rm-6l9QxYtE4w


Český název: Jeden den
Režie: Lone Scherfig
Knižní předloha: David Nicholls
Žánr: Romantické drama
Hrají: Anne Hathaway, Jim Sturgess a další

Již při sledování filmu "Ďábel nosí pradu" mě zaujala Anne Hathaway neuvěřitelně krásná výslovnost a čistý hlas, který s přehledem rozpoznáte od ostatních hereček. Možná proto jsem se nakonec rozhodla pro shlédnutí tohoto filmu.
Okouzlující záletník v podání Jima Sturgasse film skvěle okořenil. Kdo by nechtěl být na místě Anny a kdo se divil, že se tak zoufale snaží o zachování "pouhého" přátelství? Přiznejme si, že každá z nás!

http://fanmovie.cz/wp-content/uploads/one-day-3.jpg

Jsem si jistá, že Vás spíš zajímá příběh filmu, takže odbočím od původního tématu.
Emma a Dexter se poprvé viděli v roce 1988, kdy se jim zbouřili hormony a chtěli spolu skočit do postele, nakonec v ní sice skončili, ale pouze jako kamarádi, kteří spolu nic neměli. I přes chemii, která mezi nimi je, jimi zůstávají několik let. Uvědomí si, co k sobě cítí s dostatečným předstihem? Jaké nástrahy musejí překonávat po celých 20 let od osudného roku 1988? Na tyto a mnohé další otázky Vám záměrně neodpovím, koukněte se na film!

Můj názor na "One Day"? Rozhodně si film nepouštějte pokud máte chuť na klasickou americkou komedii nebo jakýholi jiný snímek s rychlím spádem, zde si na závěrečnou pointu počkáte. Opravdu mě zaujal hlavní nápad, tedy, vztah dvouch mladých lidí v průběhu dvaceti let a zachycení různých starostí. "Jeden den" má vše, co má mít kvalitní film, kterých se bohužel v poslední době moc netočí. O to víc jsem ráda za tohle originální dílo! Doporučuju!

Diplom za bleskovku 01 - Seriálová

17. ledna 2014 v 18:02 | Janča
Po několika měsících jsem se konečně dokopala k vytvoření diplomu pro Mischel, soutěžili i další, ale nakonec jsem se rozhodla dát diplom jenom Mischel, protože odpovídala s předstihem a nejlépe.


Mischel chtěla na diplom Carrie Bradshawovu ze Sexu ve městě. Fotografie jsem zvolila ze shootu, který nafotila pro Elle.

17. leden aneb nechápu, kde se ten čas ztrácí!

17. ledna 2014 v 16:17 | Janča
Ahoj,
bohužel jsem za Leden vytvořila pouze 3 články, které ani nepočítám za obstojné, čtivé, zajímavé. Proč? Tenhle týden jsem se díky uzavírání známek vracela ze školy vždy nesmírně unavená a zmohla jsem se nanejvýš na zapnutí televize nebo pár sedolehů či dřepáků (které po půl roce opět "jedu" podle 30ti denní výzvy, kterou každá z nás musí znát).


Přes víkend se pokusím kromě čtení knihy a jiných úkolů do školy napsat pár smysluplných článků,např. mou první kosmetickou recenzi na balzám pod oční stíny od ummy, z kterého jsem nadšená (v tomto týdnu jsem si koupila od této značky i další výrobky, které musím nejdříve pořádně odzkoušet, ale zatím nic moc). Možná bych Vám mohla tuhle "novou" kosmetiku i krátce představit, protože mě samotnou zajímalo, kde se v té drogerce najednou vzala. Dále se můžete těšit na pár slov k filmu One Day, Ms. Nobody. Pokusím se najít a přeložit rozhovory se zahraničními celebritami a přidat první článek do nové rubriky "Představme/připomeňme si". Dále vyhlásím vyhodnocení velkých soutěži a ocením je (i bleskovku). Předělám rozcestníky (většina rubrik zůstane) a přidám nějaké novinky ohledně umění!

Nyní jdu "prolistovat" pár stránek, které mám mezi oblíbenými a k večeru možná něco přidám.

Držte palce, ať to všechno bez problému stihnu.

Krásný pátek.

Zdroj: animace - backstage.com

Závěrečné kolo SONC

4. ledna 2014 v 17:41 | Janča
Jsem ráda, že mi vyšlo poslední kolo na dnešek, protože soutěže v podobném duchu už pořádat opravdu nebudu....:)
Omlouvám se, že jsem nepřidala tohle kolo dříve, ale zapomněla jsem na něj, však mě znáte :D

Po vypadnutí Zdenky Trvalcové i Zuzany Havrlantové zůstávají dvě muzikálové esa, těmi jsou: Tomáš Trapl a Kamila Nývltová.

Já mám ráda oba, ale u mě to vyhrává Tom, tím prozrazuji komu dám svůj hlas :D
1.Katja sotěží s TOMÁŠEM TRAPLEM.
http://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2012/01/big_p8hz5Y6.jpg

Nový seznam sb - Začátek roku 2014

4. ledna 2014 v 13:49 | Janča
Název "spřátelené blogy" pro mě stále více a více ztrácí na hodnotě. Před lety mě bavilo obíhat všechny různé blogy, dokonce jsem je i otravovala s komentáři, za které bych dneska vraždila :D Dneska je všechno jinak, dny jsou sice pořád stejně dlouhé, ale já mám víc zálib, víc úkolů, cílů, snů, kterých se snažím dosáhnout....a tak tyto blogy navštěvuju průměrně tak jednou za dva týdny a i to je mi trochu proti srsti. Jistě jste si všimli, že některé stránky navštěvuju radši. Proč? Píšou články, který se dobře čtou a mě zajímají...a jakých adminů si vážím? Těch, co pracují s vlastní fantazií a nekopírují věci odjinud (ani nemluvím o celých článcích..)

V tomto článku rozdělím sb do pár skupin a ty které se zde neobjeví vůbec? Bye, bye..


SB
1)Markét- http://matulinka2412.blog.cz/
2)Mona a Mischel - http://mischel-a-mona.blog.cz/
3)Daiva - http://moncaabs.blog.cz/
4)Monča - http://monousuv.blog.cz/
5)Katja http://katyjankova.blog.cz/
Nová SB:
--------------
Oblíbené stránky: (linky, které v poslední době ráda navštěvuji..)
- Módní/ kosmetické blogerky
1)http://hannybrokolice.cz/ ++
2)http://kissbookbymia.blogspot.cz/ +
3)http://www.ilovemakeup.cz/ +/-
4)http://hotpop.bloger.cz/ +/-
5)http://carre-de-sucre.blogspot.cz/ ++/-
6)http://illussoire.blogspot.cz/ ++/-
-----
1)http://makeupfortheinept.wordpress.com/ +/-
-----
1)http://www.lgp.cz/
-----
- Focení
1)http://www.jaknafoceni.cz/
2)http://fotoroman.cz/
-----
http://laartiste.blog.cz/
http://la-vervain.blog.cz/
http://dombabas.blog.cz/

Linky v kategorii "Oblíbené stránky" jsem nalezla ve většině případů teprve nedávno, takže nemůžu říct, zda jsou dobrý či naopak...:)

Celý seznam budu postupně obměňovat :)

Blendy - Vánoční/Silvestrovské k Mischel a Moně

2. ledna 2014 v 12:14 | Janča
V minulém článku jsem vás informovala o změnách. Jedna z nich se týkala i grafiky. Tyto dva blendy jsem vytvořila do předposledního kola grafické soutěže.
Ještě vytvořím pár ocenění a blend do posledního kola a poté už podobné výtvory ode mě neuvidíte, tak po měsíci (dvouch, třech..) se začnu věnovat grafice "trochu" jinak a doufám, že se konečně posunu o krok vpřed!
Dnes udělám vyjímku a dám Vám sem odkaz. V dolní části nad komentáři naleznete anketu a v ní mé jméno (Janča). Tímto Vás prosím, jestli se Vám líbí mé výtvory, hlasujte!
http://mischel-a-mona.blog.cz/1401/velka-graficka-soutez-2013-19-kolo#pridat-komentar
Fotografie z horního výtvoru jsou Mischel (jde o jejího brášku..).
Fotografie z dolního výtvoru jsou mé (je na nich Mischel a Markéta Procházková alias Esmeralda..)