Recenze - Quasimodo - 22.11. 2013

8. prosince 2013 v 14:07 | Janča |  recenze, reportáže
Tuto recenzi píšu s obrovským odstupem času záměrně. Potřebovala jsem vstřebat všechny pocity, které se ve mně ten den nashromáždily. Tentokrát šlo převážně o ty smutnější, pravidelní čtenáři mého blogu a muzikáloví fanoušci jistě vědí na jakou tragédii narážím. Ty nezasvěcené raději odkáži na tento článek: R.I.P. - Dan Bič
Dále nebudu smrt tohoto skvělého tanečníka rozpitvávat, myslím, že už se o to stejně pokusil alespoň bulvár.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1265011_3366958950428_1501626061_o.jpg
Autorem na blendu je převážně Petr Marek. Velká fotografie Džali je z http://zuzanahavrlantova.osobni-stranka.cz/.

Nyní se pokusím toto dílo zhodnotit. Bohužel (kvůli daným okolnostem) musím říct, že toto představení bylo tím nejpovedenějším na kterém jsem kdy byla. A to není tajemstvím, že Quasimodo je moje neřest, moje droga, kterou vyhledávám opravdu často.
Veselejší části bych vyzdvihla hlavně v minulých představením, přesto mají všichni obsazení můj obdiv za profesionalitu, kterou právě 22. 11. předvedli. Naopak ve smutnějších partech se snad nikdo v hledišti nemohl ubránit slzám.


HODNOCENÍ OBSAZENÍ:

Quasimodo - Tomáš Trapl - 10*/10*
Trapl opět nezklamal a předvedl 100% výkon! Neumím si představit věrohodnějšího hrbáče. Možná právě Tomášovi (také vlastně tvůrcům, samotnému Victoru Hugovi, Markétě Procházkové..) vděčím za zážitek, který si každé představení pravidělně odnáším.

Claudius Frollo - Marian Vojtko - 10/10*
Role poněkud rozpolceného kněze, kterého ovládne chtíč po krásné Esmeralde Marianovi opravdu sedne a to nejen hlasově. Ale nezdá se mi nenahraditelný, kdyby ho hrál Korn nebo kdokoli jiný asi bych se nad tím moc nepozastavovala.

Victor Hugo - Raduz Mácha - 10*/10*
Jako zamilovaného básníka, který pro lásku neumí zvednout svůj meč jsem si donedávna uměla představit pouze výborného Ondřeje Rumla, ale nedovedu si vzpomenout na lépe prožité a zahrané scény, než ty zatím poslední, které jsme měli možnost vidět.

Phoebus - Roman Vojtek - 10*/10*
V duchu jsme se zaradovala, když jsem na papíře s obsazením viděla Romanovo jméno a během představění mě o svém kouzlu přesvědčil svým geniálním výkonem!

Špindíra - Jan Cina - 10*/10*
Honza je jedním z našich mladých nejlepším komiků. Při jeho výkonech se člověk musí alespoň přihlouple usmívat. Pozadu není ani ve zpěvu, ani v tanci.

Esmeralda - Markéta Procházková - 10*/10*
Markét je pro mě jedinou Esmeraldou. Vždy si představí vybírám zejména podle toho jestli hraje (a podle dalších pár faktorů), což o jejím neskutečném nadání a hlavně nadšení pro divadlo dost vypovídá.

Gudula - Vanda Karolyi - 10*/10*
Už dlouhou dobu obdivuju její alternaci Radku Fišarovou, proto jsem se poprvé na Vandu ani netěšila (spíš naopak), ale Vanda mě ihned přesvědčila o tom, že jako jedna z mála hereček má právo se střídat s takovou hvězdou, jakou je Radka. Po shlédnutí listopadového představení mi nezbývá nic jiného, než uznat, že Vanda je tou nejlepší Guduou, která na prknech Divadla Hybernia kdy stála (no dobře tolik jich zase nebylo..)!

Lily - Lucia Molnarova - 10*/10*
Luciu jsem viděla poprvé a u této role můžu objektivně říci, že je ze všech tří zpěvaček nejlepší a hlavně se na Lily hodí nejen hlasem, ale i zjevem.

Koza Džali - Johana Hájková - 10*/10*
U Džali je mi upřímně jedno, která tanečnice jí hraje. U Johany vždycky chvíli trnu, aby se nezamotala do "záclony", což mi u Zuzky nedělá starosti. Na druhou stranu má Johana více pod palcem herectví a na její méé (které bych s živým zvířetem klidně zaměnila)se vždycky dopředu těším.

Andělé a ďáblové - 10*/10*
Neumím si představit Quasimoda bez této trojice výtečných tanečníků! Pomáhají skvěle umocňovat děj v jednotlivých situacích.

Company - 10*/10*
Taneční company se mi líbí v každém muzikálu! Stejně jako u výše zmíněných andělů a ďáblů si neumím představit příběh Victora Higo bez výtečných sjednocených tenečníků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mischel Mischel | 9. prosince 2013 v 21:59 | Reagovat

až na pár rozporů se schodujeme :) krásná recenze :-*

2 Márč Márč | Web | 10. prosince 2013 v 20:01 | Reagovat

ahoj :) na blogu pořádám soutěž o nejlepší celebritu, budu ráda když se zapojíš :) http://antidote.blog.cz/1312/competititon-best-human-ever-prihlaska omlouvám se za reklamu :)

3 Katja Katja | E-mail | Web | 15. prosince 2013 v 12:34 | Reagovat

Nádherná Recenze!

4 Katja Katja | E-mail | Web | 15. prosince 2013 v 18:03 | Reagovat

Máš u mě na blogu dáreček :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama