Recenze - Osmý Světadíl -7.12.2013

29. prosince 2013 v 20:49 | Janča |  recenze, reportáže
Věřím, že už si všichni zvykli, že své recenze píšu s měsíčním spožděním, proto se dneska nemusím ani omlouvat a mohu přejít rovnou k hodnocení.
Cca před dvouma rokama jsem shlédla tento muzikál se skvělým obsazením (např. s Tomášem Savkou, Nelou Pociskovovou atd.) a z odcházela jsem naprosto nadšená.
Nedávné představení bylo také výborné, zvučné písně si broukám i nyní! Bohužel jsem chytla kromě Zbyňka Frice úplně rozdílné alternace, ale ve ve výsledku mi to bylo jedno.
Na něčem tak dojemném, zábavném, melodickém jsem dlouho nebyla, navíc mi nepřekážely ani projekce, které v jiných divadlech nemohu vystát...možná i díky nim se Osmý světadíl nepřiblížil k známému českému kýči, za což tvůrcům i celému týmu tleskám.


hudba:Elán
libreto:Boris Filan, Ján Ďurovčík, Peter Pavlac
choreografie:Ján Ďurovčík
režie:Ján Ďurovčík
scéna:Martin Černý
kostýmy:Zuzana Straková
pěvecké nastudování:Ľubo Dolný
asistent režie:Michal Pleskot


Hodnocení obsazení:


JANA - Michaela Doubravová
Michaelu jsem znala pouze z televizní obrazovky. Jaká je herečka všichni jistě víme, ale že umí také zpívat a navíc slovensky? Netvrdím, že neudělala během představení pár chyb, ale můžu Vás uklidnit, že pokud Vám bude Doubravová také hrát, tak budete navýsost spokojeni s jejím příjemným podáním Jany.

TOMÁŠ - Roman Tomeš
Tomeše jsem chvíli slyšela zpívat na koncertě Davida Gránského a měla jsem tu čest ho vidět i v Lucrezii, kde zvárnil opravdu milinkatou roličku. Co jsem tím vlastně chtěla říct? Už když jsem kupovala lístky jsem věděla, že Tomeš je dobrý zpěvák i tanečník. Ten večer mě přesvědčil, že je i dobrým hercem!

ERIK - Zbyněk Fric
Zbyňka jsem neviděla v jediné roli, která by mu nesedla! Odporného boháče, který si koupí Jany "lásku" ztvárnil naprosto geniálně! O zpěvu a tanci ani nemluvím! Paráda!

MATKA - Marie Štěchová
Tak tato dáma mě naprosto odzbrojila, už díky jejímu pojetí role všichni v sále (včetně mé maličkosti) urputně hledali kapesníčky a když začala zpívat? Obávám se, že ten moment neumím ani popsat! Vřele doporučiji si sehnat lístky právě na Marii Štechovou!

OTEC - Michal Pleskot
Michal je dobrý herec i zpěvák. Ale raději bych ho nesrovnávala s jeho muzikálovou partnerkou...

VÍCEROLE - Juraj Bernáth
Juraj vždy byl a vždy bude úžasným komikem, díky kterému se za břicho popadají občas i někteří herci.

JAKUB - Denis Klát
Na této roli se toho nedá moc hodnotit, ale musím uznat, že své "party" se svou dětskou roztomilostí zahrál skvěle!

V polovině hodnocení jsem si uvědomila, že napadnou žádná ošklivá slova, není to tím, že bych byla ještě pod vlivem Vánoc, ale tím, že Osmý světadíl patří mezi špičky českých muzikálů!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daiva Daiva | Web | 30. prosince 2013 v 20:14 | Reagovat

Dekuju za pripomenuti k chybam v recenzi.Opravim hned jak budu u pocitace.:)

2 Ell Ell | Web | 2. ledna 2014 v 14:41 | Reagovat

Na Osmý světadíl se mi povede jít snad v lednu.. Už potřetí :) Když jsem byla poprvé, úplně stejně mě Marie Štěchová také odzbrojila... Bylo to tím umocněno, že jsem si před představením byla pro lístky u Míši Doubravové a tam jsem jí potkala, taková drobná a usměvavá paní a jen tam dala první tón Jedenásté prikazanie, tak zadržoval slzy celý sál...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama