Prosinec 2013

Pár změn k Novému roku!

31. prosince 2013 v 13:14 | Janča |  mé průpovídky
Zdravím, jistě jste si všimli, že opět začínám blog silně zanedbávat. Proč? Nejsem si jistá, žetémata o kterých píšu, jsou důležitá a nějak mě přestávají bavit, naopak mě začínají zajímat jiné věci, možná jsem se na chvilku vrátila do dětských let, kdy chce člověk všechno vědět a na otázky odpovídá otázkama :D
Dále nejsme spokojená s pár věcma ve svém životě, které si sem zapíšu spíš pro sebe :D Nevím jak vy, ale já se náramně bavím u čtení starších článků :D
 • Po skončení posledních dvou kol jedné grafické soutěže na opravdu dlouho dobu skončím s podobnýma kolážema z cizích fotografií, už delší dobu v tom postrádám sebemenší smysl a objevuje se to i na výtvorech, nad kterými zbytečně ztrácím čas.(Tímto výrokem myslím pouze na svoje výtvory - klidně jednotlivě vysvětlím, aby nevzniklo nedorozumění..)
 • Fotografie budu přidávat i nadále, ale možná jednu dobu bez veškerých úprav, protože se chci naučit hlavně se svým fotoaparátem a né vše dodělávat v céčkovém programu.
 • A recenze k muzikálům? S těmi jsem spokojená, takže je můžete očekávat i nadále, ale slibuji Vám i sobě, že si je nejdříve přečtu, než je zveřejním!
 • Ráda bych přidávala i jiné druhy recenzí. Např. na činohry, filmy, knihy a kosmetiku, koncerty...doufám, že ke mně budete ohleduplní, protože chvíli potrvá, než se budou dát číst :D
 • Přemýslím, zda opět trochu nepozměním pár rozcestníků, "Divadlo" bych nahradila kulturou, protože budu často přidávat články, které nyní nemají mezi rubrikami své místo.
 • Rozcestníky "HERCI" a "HEREČKY" asi spojím do jednoho, pár kolegů jim přidám i odeberu a najdete je pod názvem "Slavní", či nějakým podobným.
 • Všechny soutěže doběhnou trochu rychleji, budou mít už pouze jedno kolo (nyní se jedná jenom o Sonc). Výhry očekávejte brzy, chci mít ve všem po dlouhé době pořádek.
 • Grafiku sisce na čas (krom grafické soutěže a již slíbeného ocenění) na krátkou chvíli úplně odsunu, ale počítám, že v únoru či v březnu bych už mohla začít s úpravami vlastních fotografií a posunout se po letech o krok dopředu.
 • Ptáte se, co bude se vzhledem stránek? V tomto týdnu vytvořím obyčejné pozadí, které změním v ten správný čas.
 • Ráda bych přidávala články do rubriky "Psychologicky laděné články", ale nějak nepřichází inspirace.....ale dostala jsem skvělou knihu, tak snad poté budu mít co psát!
 • "To nejepší z..." je má srdcová rubrika, které se rozhodně nechci zbavit, možná Vás nezajímá, co jsem prožila, co jsem v našem krásném světě objevila....ale mě ano!
 • Spřátelené blogy vedu už několik let, ale nevím zda mají nějaký smysl....V tomto týdnu, mimo jiné, vytvořím nový seznam, který bude opravdu chudý, ale přibydou dole oblíbené stránky, které si v daném roce oblíbím a které mi něco dají....
 • Koukám, že jsem nepřidala žádný názor ohledně knih, což míním změnit, stejně jako u filmů Vás nebudu informovat pouze o novinkách, ale i o těch starších, které stojí za zmínku!
 • Včera jsem z ničeho nic přehodnotila své priority (nebojte, tak horké to nebude :D)...dlouho jsem přemýšlela, zda se o tom zmínit či nikoli. Ale co...alespoň budu mít větší motivaci skončit! Před rokem jsem začala kouřit, neděste se, nejsem žádný notorický závislák, ale párkrát týdně si už zapálit musím. Včera večer jsem se rozhodla, že skončím, že to dlužím nejenom sobě, ale i svým blízkým....bude to těžkej boj, který mi budou ztrpčovat hlavně mí přátelé-kuřáci, ale už v létě jsem poznala, že pár týdnů bez cigarety s trochou snahy vydržím......míním zatím tuhle svojí závislost ponechat na bujarých večírcích, kterých se stejně účastník jednou za uherský rok :) Doufám, že mně za to nebudete odsuzovat, možná jsem tímto trochu porušila své pravidlo anonymity, ale....aspoň se o to mám s kým podělit, než to řeknu těm, kteří asi nepochopí, že chci přestat!
 • Také si míním začít plnit své sny, nebo pro ně alespoň něco dělat.........začnu znovu běhat (to nechám asi až na jaro, nechci se zmrzačit :D), pořádně cvičit a udělat něco ze svojí postavou, střídmě jíst, nejenom dochodit taneční, ale hlavně si je užít, naučit se vařit, mluvit anglicky, zlepším známky ve škole (i docházku, s kterou to tenhle rok nebylo tak strašný..), hlavně se naučím pořádně fotografovat, začnu se více věnovat módě i make-upu, protože to do mého snu o fotografování i žurnalistice prostě patří, budu se věnovat svým přátelům i dalším blízkým lidem....možná se vrátím k povídkám, zahraju si v komparzu, najdu si brigádu, udělám řidičák, začnu víc číst, projevovat své názory, ale hlavně začnu čelit svému strachu a svým nervům a dále se budu snažit chovat ke všem lidem s respektem, který si zaslouží, budu si i pomocí tohoto blogu připomínat, jak je svět krásnej!
 • A nové nové rubriky/rozcestníky? Na 100% se setkáte s rubrikou "Představme/připomeňme si", kde se budu věnovat jednomu člověku nebo události....
Vzhledem k tomu, že tento článek píšu už skoro hodinu (jistě, dělám u toho i spoustu jiných věcí), tak nemám sílu si vzpomenout na vše, co jsem Vám chtěla sdělit.
Všem hodně štěstí do Nového roku!!

Recenze - Osmý Světadíl -7.12.2013

29. prosince 2013 v 20:49 | Janča |  recenze, reportáže
Věřím, že už si všichni zvykli, že své recenze píšu s měsíčním spožděním, proto se dneska nemusím ani omlouvat a mohu přejít rovnou k hodnocení.
Cca před dvouma rokama jsem shlédla tento muzikál se skvělým obsazením (např. s Tomášem Savkou, Nelou Pociskovovou atd.) a z odcházela jsem naprosto nadšená.
Nedávné představení bylo také výborné, zvučné písně si broukám i nyní! Bohužel jsem chytla kromě Zbyňka Frice úplně rozdílné alternace, ale ve ve výsledku mi to bylo jedno.
Na něčem tak dojemném, zábavném, melodickém jsem dlouho nebyla, navíc mi nepřekážely ani projekce, které v jiných divadlech nemohu vystát...možná i díky nim se Osmý světadíl nepřiblížil k známému českému kýči, za což tvůrcům i celému týmu tleskám.


hudba:Elán
libreto:Boris Filan, Ján Ďurovčík, Peter Pavlac
choreografie:Ján Ďurovčík
režie:Ján Ďurovčík
scéna:Martin Černý
kostýmy:Zuzana Straková
pěvecké nastudování:Ľubo Dolný
asistent režie:Michal Pleskot


Blendy (2) - Lidoskop - Zuzana Havrlantová a Leona Siswartonová

25. prosince 2013 v 18:21 | Janča |  grafika
Tuhle grafiku jsem měla vyrobit jak jinak než do grafické soutěže.
Pište do komentářů své názory.15. prosinec - předvánoční "poklidné" období!

15. prosince 2013 v 19:45 | Janča |  mé průpovídky
Zdravím Vás a znovu a znovu se omlouvám, že blog zanedbávám! Proč? Jednoduše si raději pokecám s kamarády, účastním se nějaké té akce a v poslední době asi nejradši ze všeho spím :D, což se nedá spojit s psaním článků, ale v blízké době se můžete těšit na mé hodnocení Osmého světadílu, na kterém jsem nedávno byla! Prozradím Vám, že jsem z divadla odcházela opravdu nadšená!
Když se koukám na nejsledovanější články předchozího dne, tak jsem většinou opravdu mile překvapena, kolik lidí čte moje dávné recenze, proto jsem se rozhodla, že se pokusím všechny najít a zařadit do rubriky "REVIEW -Theatre".
S blížícími svátky jsem stále nervóznější, protože nemám nakoupený ještě žádný dárek! Né, že bych v posledních dvouch týdnech nestrávila v obchodech možná i několik hodin, ale zatím mě nic nezauajalo! Ještě jsem se Vás chtěla zeptat, jestli nemáte nějaký typ na pěknou kabelku okolo 1 000 Kč?
Nakonec bych chtěla poděkovat mému SB, Katje, za krásný diplom k Vánocům! :)
PS: Veselé Vánoce všem!! :)

Recenze - Quasimodo - 22.11. 2013

8. prosince 2013 v 14:07 | Janča |  recenze, reportáže
Tuto recenzi píšu s obrovským odstupem času záměrně. Potřebovala jsem vstřebat všechny pocity, které se ve mně ten den nashromáždily. Tentokrát šlo převážně o ty smutnější, pravidelní čtenáři mého blogu a muzikáloví fanoušci jistě vědí na jakou tragédii narážím. Ty nezasvěcené raději odkáži na tento článek: R.I.P. - Dan Bič
Dále nebudu smrt tohoto skvělého tanečníka rozpitvávat, myslím, že už se o to stejně pokusil alespoň bulvár.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1265011_3366958950428_1501626061_o.jpg
Autorem na blendu je převážně Petr Marek. Velká fotografie Džali je z http://zuzanahavrlantova.osobni-stranka.cz/.

Nyní se pokusím toto dílo zhodnotit. Bohužel (kvůli daným okolnostem) musím říct, že toto představení bylo tím nejpovedenějším na kterém jsem kdy byla. A to není tajemstvím, že Quasimodo je moje neřest, moje droga, kterou vyhledávám opravdu často.
Veselejší části bych vyzdvihla hlavně v minulých představením, přesto mají všichni obsazení můj obdiv za profesionalitu, kterou právě 22. 11. předvedli. Naopak ve smutnějších partech se snad nikdo v hledišti nemohl ubránit slzám.


Přípravy na Vánoce v plném proudu aneb sbohem vydělané penízky a přivítejme pár kilo navíc!

1. prosince 2013 v 18:17 | Janča |  mé průpovídky
Přes všechny reklamní triky obchodních řetězců mi až nyní začíná docházet, že tady máme za chvíli Vánoce.
Možná se o to zapříčinil tento víkend, který jsem věnovala pečení a velkému úklidu (jenom na ten pokoj se ještě nedostalo..), ale začínám trochu pochybovat a kouzlu Vánoc a ten předsváteční stres mi začíná lézt nejen na nervy!
Né že by mě nebavilo vybírat dárky pro přátele a rodinu, dokonce nelituji ani vynaložených peněz, které už nikdy neuvidím, ale z celého srdce doufám, že se co nejrychleji spamatuji a dám svojí postavu zase do pořádku, večerní ochutnávání cukroví a prohledávání ledničky je bohužel znát.
Poraďte mi, máte nějaký zaručený trik, jak si i přes zimu udržet svou postavu? Můj největší problém je v tom, že miluju jídlo a neprovozuju žádné zimní sporty a v námrazách se běhat nebo jezdit na kole jednoduše nedá. Asi mi nezbyde nic jiného, než se přinutit k nějakému tomu času na rotopedu, k 30ti denní výzvě a ubrání jídla, ale po pravdě o své výdrži dost pochybuju, protože je toho na mě v poslední době nějak moc a dobré zprávy né a né přijít.
Tak jsem si postěžovala a je na čase se vrhnout na ten pokoj, rotoped nebo třeba na angličtinu. Držte mi prosím palce.