Listopad 2013

Fotografie - Poohlédnutí za pohádkovým podzimem

24. listopadu 2013 v 16:12 | Janča |  fotografie
Tyto fotografie jsem nafotila na začátku letošního podzimu, boužel jsem se k nim "dostala" až dneska.

Vznikly na procházce během návštevy u mé babičky.


R.I.P. - Dan Bič

23. listopadu 2013 v 13:04 | Janča |  kultura
Dneska přidám jenom jeden článek, protože si myslím, že si tento člověk zaslouží naši pozornost.

Včera jsem se vydala na muzikál Quasimodo (více jindy) a pár hodin před představním jsem se dozvěděla od kamarádky, že jeden velice talentovaný a šikovný tanečník dnes boužel podlehl zákeřné nemoci.
Dana Biče jsem osobně neznala, přesto mě jeho smrt nesmírně zasáhla, zvlášť když jsem se dozvěděla, že leukémie vzala tátu dvěma malým dětem, které si na něj nejspíš nebudou pamatovat.
https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/946043_10151819072496523_1545972634_n.jpg
Všichni už zmíněného Quasimoda hráli ten den pro něj, což bylo po celou dobu znát a musím boužel říct, že lepší představení jsem neviděla. Po děkovačce se Roman Vojtek podělil s tragickou zprávou i s diváky, myslím, že to nikoho nenechalo chladným.

Můj týden 02

18. listopadu 2013 v 13:00 | Janča |  mé průpovídky
Rozhodla jsem se, že tentokrát pojmu tento článek trochu jinak, vlastně jsem něco podobného zamýšlela i posledně, ale z nějakého důvodu jsem tak neučinila...
V minulém týdnu se neudálo nic závratného, ale zaujala mě spousta věci s kterými se s Vámi chci podělit.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8yw6mNj7D1r3s5n0o1_500.jpg
Celý týden jsem věnovala zejména škole, protože se v pátek uzavírala klasifikace. Nejdůležitějším dnem z tohoto úhlu podledu byl pro mě beze sporu pátek, kdy jsem musela napsat mé "oblíbené" účetnictví, češtinu (které věnuji ještě ňáké to slůvko), ale i první ekonomiku v angličtině. Ze známek z účetnictví a češtiny nadšená nejsem, ale mohli být i horší a naštěstí mě tenhle rok z ničeho nehlásí, asi to bude tím, že už do školy nechodím pouze na návštěvu.

V minulém odstavci jsem slíbila, že Vás budu pár slovy otravovat i svou češtinou. Tento rok jsme dostali novou učitelku, na které bylo vidět, že by nás konečně mohla něco naučit (za uplynulé dva roky skoro nic neumíme a všichni sází na to, že maturitu nedáme).
Vím, že trochu kostrbatě odbočuju od tématu, ale tato paní profesorka jako by z oka vypadla učitelce ze známé školy čar a kouzel v Bradavicích, zvlášť když si oblékla své gotické černé nebo červené šaty! Vypadala nějak takto:
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHYAg9Qelv9_xftmwqU_ywcp6HSZJlxEFrzJbmXIlrig3a3r8pHw
Při pohledu na přiloženou fotografii Vás asi moc nepřekvapí, že u nás vydržela měsíc a potom skončila podle drbů a naší třídní v psychiatrické léčebně, ale nedávno jsem jí zahlédla u metra, tak už se z toho nejhoršího dostala. Zajímalo by mě, co se člověku musí přihodit za souhru náhod, aby se na takové místo dostal! Zvlášť u vzdělané středoškolské učitelky je to poněkud podivné!
Za celé září jsme se toho z českého jazyka naučili dost, ale poté přišla měsíční prodleva, kdy vedení hledalo novou učitelku, asi před týdnem jí konečně našlo, ale sama přiznala, že češtinu neučila dlouhých cca 7 let a nic si z ní napamatuje a podle toho naše hodiny také vypadají.

Ve čtvrtek se konala latino lekce v tanečních, která si mě naprosto získala! V pátek jsme šly s kamarádkou a mou mamkou vybrat šaty na Vánoční ples, které Vám vyfotím, jsou opravdu nádherné! Poté jsem si koupila boty, po kterých jsem pokukovala už delší dobu, ale budu si na ně muset počkat do Vánoc. V sobotu jsem musela pomáhat u babičky s hromadou dřeva a v neděli jsme ho štípali, takže jsem dost naštvaná, že mi naši vzali víkend! Proto jsem si ho prodloužila neplánovaně dneska, "překvapivě" jsem z toho mrazu onemocněla, ale zítra budu muset opět plavat do školy.

Tak jsem si postěžovala a nyní se vrhnu na druhou část článku!


5. (závěrečné) kolo - Grafická soutěž

18. listopadu 2013 v 8:08 | Janča
Velice se omlouvám, že přidávám tento článek cca po dvou měsících, ale naivně jsem doufala, že mi zbylí soutěžící také něco pošlou a nebo se omluví, což je slušnost, kterou znají i děti v mateřské školce.

Minulého kola se aktivně účastnila pouze Mischel, která získala v anketě 9 bodů:
Zadání pro závěrečné kolo:
"Mám pro Vás tři různá zadání, z kterých si vyberete dvě, která vypracujete. Dám Vám čas do začátku října, ale posílejte prosím co nejdřív."
  • ZÁLOŽKA
ROZMĚRY:200X500
TÉMA: Rock na divadelních prknech
BARVY: černá, červená
  • BLEND
TÉMA: Slučte svět slavných se světem zvířat
ROZMĚRY: 600x400
BARVY: Přírodní
  • BLEND
TÉMA: Nostalgický, pozitivní, letní blend
ROZMĚRY: 900X520
BARVY: Veselé barvy


13. listopad - ach ta škola

13. listopadu 2013 v 19:06 | Janča |  mé průpovídky
Chtěla bych se omlouvit, ale absolutně nestíhám, ve volném čase dodám další kola soutěži a diplomy za dávno konanou bleskovku.
Nyní mě trápí hlavně to, že v pátek píšeme tři důležité testy a já jdu zítra ze školy rovnou do tanečních a vracím se domů až po desáté hodiny. Vlastně mě nejvíc štve, že se snažím skoro dva dny stáhnout film, který musím dneska skouknout a napsat na něj pár stránkovou úvahu nebo recenzi...nevideli jste někdo náhodou Stříbrný vítr?

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQSlFb4ngN-9tHRSxxhu9seJobEr6MCwPXFljyXtMVZOicGALSo7A

Klíč Králů

9. listopadu 2013 v 14:06 | Janča |  kultura
Na Klíči králů jsem byla 18. října minulého roku, kdy byl dodělaný pouze částněčně. Musím přiznant, že mě opravdu štve, že jsem si zaplatila za něco stejné peníze, jako lidi, co viděli plnohodnotné dílo.

Proč jsem se vlastně rozhodla zveřejnit článek právě o tomto muzikálu?
Důvody jsou tři:
  • Opravdu mě těší, že se tento týden mezi nejčtenějšími články objevuje má přes rok stará recenze. Nad hodnocením divadelních představení si dávám záležet a když potom vidím, že moje snaha nebyla zbytečná? Jsem nadšená! (odkaz - http://derniera.blog.cz/1210/klic-kralu-1-18-rijen-2012)
  • Tento týden se odehrají dvě představení a potom údajně zazvoní zvonek a "pohádky" je konec. Což mě mrzí, plánovala jsem ještě jednu návštěvu...
  • Včera na mě vyskočila úžasná písnička, kterou si musím pořád pouštět! Doporučuju si alespoň jednou poslechnout!

Grafika - Shapesy - Nina Dobrev, Markéta Procházková, R. Fišarová, S. M. Gellar, Celine D., Vanda Karolyi a další

7. listopadu 2013 v 20:24 | Janča |  grafika
Po dlouhé době o sobě dávám vědět, ač je to neuvěřitelný, tak ještě nejsem pod kytkama....
V blízké době napíšu článek o novém vzhledu, který můžete vidět už nyní! Možná přidám i nějaké aktuality z mého života.

Do soutěže k Monče a Míše jsem vyrobila shapesy, doufám, že se alespoň nějaký bude líbit!


PS: Dneska jsem se byla projít na Malostranský a něco jsem nafotila, ještě jsem si ta "veledíla" neprohlížela, ale přesto doufám, že pár něco málo budu moci zveřejnit!

Ďábel nosí pradu - "The devil wears Prada"

1. listopadu 2013 v 19:07 | Janča |  recenze, reportáže
Asi s těží naleznu člověka nezasvěceného do tajů tohoto filmu. Ale přesto nebo možná právě proto jsem se rozhodla věnovat pár řádků na mém blogu právě "Ďáblovi".
žánr: drama, romantická komedie
země: USA (2006)
podle knihy: Lauren Weisberger
režie: David Frankel
scénář: A. B. McKenna
v hlavních rolích: Maryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt, Stanley Tucci
prostředí: redakce módního časopisu RANWAY/ New York
Již od úvodních titulků jsem naladila všechny své smysly a stejně tak se i příjemně pobavila. Postavit proti sobě dva odlišné světy napadne každého (což se také nejen v amerických komediích často projeví), ale jak zabránit vytvoření otravného kýče? Odpověď nalezne málokdo a právě Frankel je tou světlou vyjímkou (alespoň, co se "Prady" týče). Když k uvolněnému a nápaditému příběhu přičtete Maryl Streep v hlavní roli nejmocnější ženy v fashion průmyslu máte vysokou sledovanost zajištěnou.

http://filmyx.cz/wallpapers/dabel_nosi_pradu_wallpaper_2.jpg
Řekla bych, že tento obrázek skvěle vystihuje dojmy z první čtvrtiny filmu!