Říjen 2013

Vyhodnocení 2. kola Sonc

31. října 2013 v 12:08 | Janča
Tuto soutěž jsem chtěla ukončit už dávno, ale nejdříve bylo nerozhodné skóre mezi Tomášem Trapem a Zuzana Havrlantovou a potom jsem na tento "souboj" zapomněla.
V blízké době se můžete těšit na poslední kolo VGS, doufala jsem, že mi dá alespoň někdo z neúčastníných vědět, ale boužel se tak nestalo, proto se omlouvám Mischel a Verushke, že jsem to tak protahovala.

Nyní k tématu článku...
V 2. kole "soupeřili": Tomáš Trapl, Zuzana Havrlantová a Kamila Nývltová.
Tomáš Trapl35% (7)
Zuzana Havrlantová25% (5)
Kamila Nývltová40% (8)
Podle výsledku ankety je všem jasné, že vypadla skvělá tanečnice a akrobatka Zuzana Havrlantová.


Fotografie - Zvířátka ze ZOO

29. října 2013 v 15:27 | Janča |  fotografie
Po opravdu dlouhé době se opět hlásím s článkem. Po nedávné zkušenosti jsem se rozhodla, že nebudu přidávat více článků po sobě, protože ty dřívější většinou moc lidí nezaujmou.
Přidávám jednu z posledních fotografických várek z těchto letních prázdnin. Tentokrát se můžete pokochat zvířátky ze ZOO.


Doufám, že se alespoň nějaká fotografie bude líbit!

Tato není nijak překrásná, ale ten roztomilý kukuč si mě získal!

Můj týden 01

21. října 2013 v 12:30 | Janča |  mé průpovídky
Během rekonstrukce jsem se rozhodla pro novou rubriku s názvem "To nejlepší z mého týdne/měsíce", nejdříve jsem si myslela, že budu spíše vyhodnocovat měsíce, ale nedávno jsem se naklonila spíše k tomu týdnu, sice toho nebude tolik, ale nijak nespletu žádné návaznosti.

Jsem na střední škole, ve třeťáku a tenhle rok je zatím tím nejsložitějším, z čehož vyplívá, že většinu času mi zabere škola a zase ta škola! Ale nebojte, pár zajímavostí mi občas život nabídne.

http://4.bp.blogspot.com/-kuYLnNWz5zc/UiNSi5LKGII/AAAAAAAADss/DOgEn36Qw04/s1600/tumblr_lathdqCzlt1qdirtm.jpg

Blend - Kat Mydlář - Radka Fišarová

19. října 2013 v 19:19 | Janča |  grafika
Do soutěže k Mischel a Moně jsme tenrokrát měli (v tomto případě spíše měly) zadaný blend s Radkou Fišarovou, který se měl sladit do šedivé barvy (na výběr byla ještě druhá) a měl mít přesně ty rozměry, co ten můj má!
Od holek jsem získala krásné hodnocení, za což jim děkuji!

Ondřej Brzobohatý - Gympl s ručením omezeným

19. října 2013 v 19:13 | Janča |  kultura
Gympl s ručením omezeným je podle mého názoru nejlepší český seriál, který u nás právě běží. Boužel poslední díly ztratily na intenzitě, na zajímavosti, vtipu a hlavně na nadhledu, chápu, že není jednoduché přicházet dva roky s neokoukanýma nápadama, které by zaujaly diváky, ale věřím, že se celý tým schopí! Ale o tomto jsem vlastně ani psát nechtěla.
Článek věnuji krásnýmu a výbornýmu herci O. Brzobohatýmu, který nenechá chladnou skoro žádnou mladou dívku a samozřejmě ani pár mladých kluků.
Přes dva roky ztvárňuje jednu z hlavních postav v Gymplu. Adama jsme do září brali jako dokonalého kladného hrdinu, bez jediného vroubku (když opomenu scénu s jeho kolegyní Džajnou - M.J.), ale od okamžiku, kdy přišel jeho bývalý nejlepší kamarád a poté se přidala i jeho bývalá velká láska jsme otočili o nějaký ten stupeň.
Samozřejmě každému zdravému člověku dojde, že vše je v rukou produkce, scénáristů a režisérů. V překladu, že Ondra nemusí (a s největší pravděpodobností ani není) stejný jako Adam. Přesto se můžeme do příběhu vložit, přemýšlet o jeho osudu a nebo jim dokonce radit (jako moje babička :D).

http://sedmicka.tyden.cz/obrazek/201210/508d8b463ebb6/crop-263944-2012-08-19-gympl-2307-508124abb34a2-520x391_514x347.jpg

Taylor Momsen - fotografie z nově připravovaného klipu - Going To Hell

19. října 2013 v 18:47 | Janča
Ušetřila jsem si trochu času na brouzdání po internetu a našla jsem fotografie z natáčení klipu Going To Hell.
První fotografie mi ani nelíbí. Taylor na ní vylezla žebra. Kvalita je opravdu špatná. Jsem zvědavá, jak se bude děsivé (až nechutné) bělmo vypadat v klipu.
Druhá fotografie je opravdu nádherná a má osobité kouzlo!

Vložený trvalý odkaz obrázku

Kristen Bell vs Taylor Momsen (outfit)

19. října 2013 v 18:41 | Janča
Koukám, že jsem od rekonstukce nepřidala žádný článek o Krisen Bell, tak jich dneska i pár představím, tedy pokud nějaké najdu.
Pro začátek jsem zvolila nenáročný článek, který se týká pouze podobného outfitu dvou hereček (vtipné je, že mám na blogu o každé rubriku).
Tou první je již zmiňovaná Kristen Bell, která má oproti své kolegyni nevýhodu ve špatné kvatlitě fotografie.
Druhou je Taylor Momsen, známá hlavně ze seriálu Gossip Girl.
Nemůžu se rozhodnout, které šaty sednou lépe. Vím akorát, že jsou obě ženy krásné stejně jako jejich outfit.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/598569_286612038102728_1274855658_n.jpg

Jaký je Váš názor?

Blend - Zuzana Havrlantová a Leona Siswartonová

11. října 2013 v 19:38 | Janča |  grafika
Tento blend jsme společně ještě s jedním vyráběla jak jinak než do grafické soutěže, ale tentokrát Vás nebudu žádat o žádné hlasy. Nějak se mi to v těch článcích nezamlouvá!
Kdo je na blendu? Dvě vynikající české akrobatky a tanečnice - Zuzana Havrlantová a Leona Siswartonová.

3 minuty s fotoaparátem v ruce - Praha

11. října 2013 v 19:34 | Janča |  fotografie
Před chvílí jsem objevila název tématu týdne, které tentokrát sice není moc originální, ale alespoň využiji mé fotografie, které bych za normálních okolností asi už nepublikovala.
Jak vznikly? Jednoho rána jsem si bezmyšlnekovitě přidala do školní brašny i fotoaparát, boužel jsem ten den neměla čas, ale při cestě (cca) z Náměstí Republiky jsem nemarnila časem a přístroj jsem vytáhla. Většinu času mi "modelem" stála kamarádka, která tedy moc nadšená nebyla a ve zbyvajícím čase jsem si jen tak pro radost cvakla pár významných budov.


Fotografie sem dávám popořadě, jak jsem je fotila.


Železné podprsenky aneb módní kuriozity

11. října 2013 v 19:04 | Janča |  kultura
Už jsem "dlouho" nepsala článek týkající se módy, ale když je inspirace a hlavně čas, tak proč to neuvyžít. Tenrokrát jsem článek pojala z opačného úhlu pohledu, tedy nevystihuji její klady, ale spíše kuriozity v horším slova smyslu.
Věřte tomu nebo ne, tak jsem na toto "téma" narazila úplně náhodou, ale opět se týká letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu, kterého jsme se mimojiné také zúčastnila (jak jste se už mohli dozvědět v předešlém článku z rubriky).
Jednalo se o přehlídku prý talentované návrhářky Ivany Kaňovské, která velmi "šetřila" na látce pro své návrhy, možná se inspirovala pohádkou "Císařovy nové šaty", kdo ví.
Těla modelek "zdobila" např. železná podrpsenka a mnoho dalších "doplňků", které nemusím ani vyjmenovávat, stačí když se podíváte na fotografie.
http://media.super.cz/images/gallery/0000000009991481/AphHS2bE8PWYUgSFCEBgHg/5241b13edeba3cfe7cbc0300-88603

Blendy - Eliška Ochmanová (Casanova), Markét Procházková a Zdenka Trvalcová (Tři Mušketýři)

5. října 2013 v 12:55 | Janča |  grafika
Na blogách přáteleným blogů začaly další kola grafickým soutěže, kterých se účastním i já se svou grafikou...pokud se Vám ňáký z výtvorů líbí, tak neváhejte a hlasujte! Budu Vám opravdu vděčná!

1. blend je s Eliškou Ochmanovou alias Komtesou Adélou, použila jsem fotografie z pražské verze muzikálu Casanova. Většinu fotek nafotil Petr Marek.
Hlasovat můžete pro mě (Janču) zde:
http://mischel-a-mona.blog.cz/1310/velka-graficka-soutez-2013-4-kolo


Nepromarnit jedinou minutu svého života? Pro někoho samozřejmost, pro mě obtížný úkol! + Vzkaz pro spřátelené blogy

2. října 2013 v 18:34 | Janča |  mé průpovídky
Jsem od narození celkem pohodový člověk, který nikam nechvátá, ale zároveň nesnáší když něco nestíhá a proto chodím většinou s velkým předstihem.
Před pár dny, možná týdny jsem se rozhodla, že zbytečně nepromarním žádnou příležitost, žádnou minutu svého života, protože každý moment je vzácný. Zkrátila jsem svůj oblíbený spánek z 8 a více hodin na max. 6 hodin. Nelíbí se mi ani představa, že bych neměla žádný rozhled, tak se zatímám o mnoho věcí a po po prvé se i věnuji škole, která začíná být náročná! Boužel mi tento styl nijak nevyhovuje a dneska jsem myslela, že ani nedojdu na autobus a složím se uprostřed cesty. Poraďte mi, jak to zvládáte?
Tímto článek bych se chtěla omluvit i spřáteleným blogům, kterým se moc nevěnuji, důvod můžete vyčíst z článku, prostě vůbec nestíhám!Plánuju zajít na blogy a zanechat okopírovaný odkaz na tento článek, protože chci abyjste si ho přečetli a snad pochopili, dále se omlouvám všem na které jsem byla hnusná nebo řešila věci, které mě normálně nechávají úplně chladnou!
Také bych ráda, kdyste mi napsali nějaké návrhy na témata článků (samozřejmě související s rozcestníkama). A neviděli jste v poslední době nebo i v dávné minulosti nějaký zajímavý film nebo knihu, do které jste se začetli? Víte o nějaké zajímavé výstavě nebo akci? Ráda se přiučím...
Tímto se pro zatím loučím a doufám, že Vás už neomrzel tento layout, protože v blízké době se nového vzhledu stránky nedočkají!
PS: Kdyžtak mi i napište, co nejzajímavějšího je na Vašem blogu, co bych si neměla nechat ujít!

Marta Jandová s Maruškou - nádherné fotografie okem Lenky Hatašové

1. října 2013 v 18:41 | Janča
Mrzí mě, že nemůžu tento článek zařadit do nějaké rubriky. Důvod je jednoduchý, prostě jsem při rekontrukci nemyslela na všechno, ale kdyby ano, tak bych se v těch rubrikách nevyznala už ani já, což by nebylo moc dobrý.
Jistě se k Vám všem donesla zpráva a tom, že Marta Jandová porodila krásnou a hlavně zdravou holčičku, které dala nefalšované české jméno, jak je již v této hudební rodině zvykem.
Martu s její dcerou Maruškou nafotila naše nejlepší fotografka Lenka Hatašová (neberte mě moc vážně, píšu jen své subjektivné pocity) a výsledek je jak jinak, než excelentní!
Tímto článkem bych mohla rovnou udělat neplánovalou reklamu oblíbenému seriálu "Gyml s ručením omezeným", kde podle ukázek focení "proběhne"!
Hned v začátku bych chtěla zdělit zdroj fotografií, našla jsem na na facebookové fan stránce Lenky Hatašové, kde najdete spoustu jejích prací.

Zvědavý pštros - Fotografie

1. října 2013 v 18:26 | Janča |  fotografie
Tyto fotografie jsou také z prázdnin, vlastně jsem od té doby ani neměla moc času fotit a z léta jich mám opravdu hromadu.
Brzy bych mohla přidat nějakou tu fotku do rubriky "Fotografie lidí", vlastně je to typ fotografií, který mě láká nejvíc. Myslím tím vše od portétních fotografií, různých akcí po dokumentování života lidí v odlišných životních podmínkách...