Alexis Bledel - rozhovor o obrácení se k témné straně - ‘Violet & Daisy’

15. srpna 2013 v 16:37 | Janča |  kultura
Jak si dlouhodobější návštěvníci blogu mohli všimnout, po rekonstrukci se vydávám trochu jinou cestou. Nejenom, že jsem se konečně dostala k přidávání svých fotografií, mých článků, které nejsou (jak doufám) jednorázové a odfláknuté přibývá. Mezi ně patří i překládané články o zahraničních celebritách, které mi zabírají asi nejvíce času, tak doufám, že mojí snahu někdo oceníte.

Nyní už k článku...Našla jsem na stránce http://movies.yahoo.com rozhovor s Alexis. Od prvního momentu mě zaujal, tak jsem se ho rozhodla přeložit.
http://l1.yimg.com/bt/api/res/1.2/qBVWi1fWvwFDspRsJT51WQ--/YXBwaWQ9eW5ld3M7cT04NTt3PTYzMA--/http://media.zenfs.com/en-US/blogs/movietalk/bledel-blog-jpg_195429.jpg

Dá se říci, že Alexis získala slávu díky známému seriálu "Gilmorovy děvčata". Nyní točí naprosto odlišné věci.


Za ztvárnění mladičké Rory v Gilmorových děvčatech, které mělo premiéru v říjnu 2000, získala ocenění Lorelai Leigh. Tedy za roli jediné dcery svobodné matky, která sní o vysoké škole Ivy League, což se stalo zahraničním trhákem.

Na velkém plátně se Bledel objevila v "Tuck Everlasting" (2002), ve filmu Roberta Rodrigueze a Franka Millera "Sin City" (2005), "Sesterstvou putovních kalhot" (2005) i v jeho pokračování (2008), a "Post Grad "(2009). Také hrála maličkou roli Beth Dawes během páté sezóny AMC "Mad Men" a Lady Jaye v populární Funny or Die short, "The Ballad of GI Joe" (2009).

Alexis nejnovější projekt nese název "Violet & Daisy", je o dvojici mladých vražedkyň, které klesnou do podivného světa po jejich pravděpodobně poslední "práci".Scenáristou je Geoffrey Fletcher, "Violet & Daisy" ztvárňuje dvojice Bledel a Saoirse Ronan , který není žádným cizincem v hraní školeného zabijáka, podobnou roli získal i ve svém nedávném "Hanna" od Joea Wrighta (2011).

Mluvili jsme s Alexis Bledel o "Violet & Daisy" a o jejím nadcházejícím návratu do televize v této pádové Fox komedii, "my a oni".

BRYAN ENK: V dnešní době je těžké udělat dobrý trailer , ale mě se opravdu líbil trailer k "Violet & Daisy." Začíná to jako druh rychle se rozvíjejícího thrilleru s Jamesem Gandolfini. Danny Trejo se ukáže a pak se asi v polovině přesouvá do něčeho mnohem neskutečného a zlověstného. Řekli byste, že je to něco, co si zaslouží být skloňováno s pojmem celovečerní film - to objevit sebe, jak to jde dál, nebo jak byste popsala film a co je na něm unikátní?


Alexis Bledel: Ano, trailer je rozhodně dobré vodítko k celému filmu. Film začíná a končí v různorodých místech, míchá na své cestě mnoho žánrů. Příběh se odehrává ve velmi unikátním vesmíru, který Geoffrey vytvořil a všichni jsme se do něj ponořili.

BE: Jak jste se dostala k tomuto projektu, proč jste chtěla být spořátku jeho součástí?

http://l2.yimg.com/bt/api/res/1.2/.hF8X0EswrsRxKRTpLthpw--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9ZmlsbDtoPTM2MDtxPTg1O3c9NjQw/http://media.zenfs.com/en-US/video/video.yahoomovies.com/20130430_violetanddaisy_trailer.jpg

AB: K filmu jsem se dostala přes Geoffreye a [producenta] Bonnie Timmerman. Byl mi dán dialog postav, které se zdály velmi zřetelné - z dialogu mi došlo, která postava je přesně pro mě a když jsem začala, víte, pohrávat si s postavou různými způsoby před Geoffreyem, nějak jsem se dostala k verz, která se mu opravdu líbila.

Ale opravdový důvod, proč jsem chtěla být součásti tohoto filmu, pro mě jako herce to je vždy neuvěřitelná výzva hrát někoho, kdo je tak extrémní, a liší se od ostatních postav, které jsem hrála.

BE: Byla jste součástí nějakého podobného projektu nebo jste měla nějakou konkrétní roli, co jste v minulosti hrála, nebo jste se nějak připravovala na "Violet & Daisy"?

AB: Pracoval jsem na několika filmech, kde jsem byla schopna se natáhnout a jdu různými směry a chci hrát i postavy, které se zabývají tamnější stanou. Myslím, že pokaždé, když se někam dostanete, můžete se vylepšit... "Sin City" bych zařadila mezi temnější věci, a já jsem udělala i některé nezávislé filmy, které nikdy nevyšly [smích], ve kterých jsem dostávala k hraní více narušených postav, ale Violet je jistě nejvíce narušená ze všech.

BE: Je ve filmu nějaké moment, který se Vám líbí tolik, že se těšíte, až ho diváci uvidí?

AB: Myslím na jednu ze scén, kde dojde ke zvratu - víte, jeden z těch zvratů, co jsme o něm mluvili a vidíte ho v traileru - Dívky usnou ... když přijdou ze své mise, probudí se a... ten muž sedí v křesle naproti nim, klidně, tak nějak jako by čekal až se probudí - samozřejmě je to nádherným Jamesem Gandolfinim, který hraje náš proti pól v tomto filmu, podává opravdu skvělý výkon. Ale ta scéna ... Myslím, že se to bude publiku hodně líbit, je to velice zajímavé a zábavné, protože ... nikdo nereaguje tak, jak byste mysleli.


BE: Máte nějakou vzpomínku z natáčení filmu? - byl tam nějaký konkrétní den, nebo scéna, která se opravdu vydařila... nebo se snad stalo něco legračního? [smích]


AB: [smích] Jistě. Snažím se si vzpomenout, je to jako bychom natočili tento film před třemi lety. [smích] Snažím si vybavit něco, co má celý příběh, pamatuji si střípky ... pokaždé, když Violet opouštěla byt, byla opravdu soustředění, je to skoro jako pud sebezáchovy, ona je tak neohrožená že pokaždé, když byl venku na ulici sama, byla nabitá zvláštní energií, bylo zajímavé to hrát .. . a pak kdykoliv ona pracuje s Daisy, kterou hrála Saoirse, fact je že mají mezi sebou jedinečný a zvláštní vztah. Geoffreovi opravdu záleželo na té dynamice, kterou jsme našli. To jsme opravdu nečekali, takže je to jen všechny ty věci, které najdete při cestě k vaší postavě a díky tomu stále roste, až najednou dokončíte natáčení filmu.

BE: Co chystáte na příště?

AB: Natočila jsem pilot pro Fox [poslední s názvem "My a oni"], je to komedie, která je založena na sérii BBC s názvem "Gavin & Stacey", začneme natáčet letos v létě v New York. Jsem opravdu nadšená - máme skvělé obsazení a příběh je hodně legračmé - je to o chlápkovi z New Yorku, který se setkává s dívkou z venkova Pennsylvania on-line a na telefonu v práci a oni se rozhodnou setkat se osobně a jejich dva světy se potkají a v podstatě se setkávají a ... komedie následuje. [smích]


http://l2.yimg.com/bt/api/res/1.2/nCuuze4IKeIh86Kzy0Cy8w--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9ZmlsbDtoPTQxNjtweW9mZj0wO3E9ODU7dz02MzA-/http://media.zenfs.com/en_us/Movies/PhotoG/conspirator-dc-premiere-2011-alexis-bledel-johnny-simmons-58138.jpg


Tento rozhovor mi celou dobu něco připomínal, až nyní mi došlo, že už jsem ho četla u mého sb Matulinky. Ale vzhledem k factu, že jsme určitě každá rozhovor přeložila trochu jinak to snad nevadí. Přecejenom mi to dalo dost práce, na to abych to celé hned smazala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teenuš Teenuš | Web | 15. srpna 2013 v 22:13 | Reagovat

děkuju za koment... mě se ta první beruška líbí taky =)) proto tam je :P

2 Deni Deni | E-mail | Web | 16. srpna 2013 v 13:13 | Reagovat

Ahoj, nechci otravovat, ale postoupila jsem do úplně posledního kola SONB a moc ráda bych vyhrála, tak tě prosím, abys obětovala pár sekund a hlasovala pro mě a můj blog (charmed-all.blog.cz), bud ti moc vděčná!:) http://krasna-sluchatka.blog.cz/1308/sonb-posledni-kolo
Jinak promiň, že píšu sem, nenašla jsem reklamy:/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama