Casanova 15.6. 2013 - recenze

26. června 2013 v 15:43 | Janča |  recenze, reportáže
Dneska bych mohla tradičně začít s omlouvou, přiznám se, že čas by se tentokrát možná našel, ale nálada nějak ne. Abych se co nejdříve dostala k jádru tohoto článku, své údodní vypisování se zkrátím na minimum a předem doufám, že se moc nerozepíšu, přecejenom dlouhé články čte málokterý bloger....

Casanovu si většina z Vás představí jako charismatického dobyvatele dívčích srdcí, tedy nejlépe více najednou, Vaše domněnky Vám dílo nevyvrátí, ale z větší části klade důraz na Casanovu jako sečtělého muže ze staré školy, který si dopisoval s nejvýznamějšími osobnostmi tehdejší doby.
Možná bych se mohla dějem s milostnými zápletkami zabývat trošku podrobněji, ale základní otřepaný děj, kde se velmi rozverná a také postarší hraběnka Karolína vsadí s hrabětem Valdštejnem, jestli mladičkou komtesu Adélu stihne do odjezdu "pan galantní" okouzlit do té míry, aby se do něj zamilovala.....myslím, že každému hned dojde, jak sázka dopadla..

http://vstupenky.ticket-art.cz/img/predstaveni_velky/predstaveni_velky_8504.jpgDále bych se ráda zmínila o hudbě Zdeňka Bartáka, který žádným nevšedním nápadem nepřekvapil, muzika připomínala dříve uváděný muzikál Baron Prášil a texty Petra Markova krom již zmiňovaného titulu také tzv. Davidovy muzikály, comuž moc nerozumím...

Zvláštní pozornost, v tomto případě spíše odstavec, věnuji záměrně choreografii Petry Parvoničové, která sama o sobě byla velmi originální, narozdíl od již zmíněné muziky nepřipomínala žádný jiný muzikál (tedy krom jednoho čísla malého Casanovy). Troufám si říct, že P. P. se ze všech autorů na tomto nadřela nejvíce, tedy alespoň podle výsledného dojmu.

HODNOCENÍ OBSAZENÍ:


CASANOVA - JOSEF VOJTEK - 8/10*
Je veřejným tajemstvím, že Vojtek patří mezi mé největší oblíbence, ale v této roli neměl moc prostoru a rockový hlas Casanovi spíše ubližoval, ale herecky byl opravdu výbornej!

GIACOMO - JAN FRANC - 10*/10*
K tomuto klučinovi nemám co dodat, byl opravdu roztomile perfektní!!

HRABĚ VALDŠTEJN - BOHOUŠ JOSEF - 8/10*
Bohouš má krásný hlas, ale tato role je spíš o herectví a potřebné dávce humoru, kterou do role podle mě nepřenesl..

HRABĚNKA KAROLÍNA - RADKA FIŠAROVÁ - 10*/10*
Radka stejně jako Pepa patří mezi celebrity, na které záměrně do divadla chodím, ale narozdíl od svého kolegy nezklamala.
U Radky jsem zvyklá na dramatické role, kde plně projeví svůj hlas, role hraběnky je až nezvykle komediální a radka jí zvládá na výbornou! Už při prvním vstupu jsem musela lovit kapesníky, abych spomalila svůj potok slz, které jsem díky návalu slz neudžela..

KOMTESA ADÉLA - ELIŠKA OCHMANOVÁ - 10*/10*
Eliška mě nesmírně překvapila, při písničce o tátovi mi naběhla husina a spomalil se mi tep, opravdu nepřeháním. V herecké a teneční stránce také nezůstávala pozadu. Doufám, že jí uvidíme na prknech, co znamenají svět, častěji.

BEDNÁŘ - JAKUB ŠLÉGR - 10*/10*
V recenzi na nejmenových stránkách jsem se před představením dočetla, že Bednář je zbytečná role, já opravdu nesouhlasím! Možná mám horší smysl pro humor, než jiní recenzenti, ale po hraběnce byl dalším, díky komu jsem měla smíchem probrečené oči!!

LÍZA - ZDENKA TRVALCOVÁ - 9+/10*
Zdenku jsem nikde moc nemusela, ale tady mě velice mile překvapila, neuvěřitelně jí role Lízy po pěvecké stránce sedla, v herectví by se nedostatky našly..

HRABĚ BRANICKI - JAN URBAN - 10/10*
Urbanovi nemám, co vytknout, ale role hraběta Branického je boužel tak malinká, že není skoro co hodnotit. Svou jedinou písničku zazpíval krásně.

TERESA A ANETA - ANETA DOBEŠOVÁ A MICHAELA TALAŠOVÁ - 10/10*
Tyto role měly ještě méně prostoru než hrabě Branicki, takže opravdu nevím, co hodnotit...ale tančily výborně!!

COMPANY A ZÁVĚŘ DOPLNÍM POZDĚJI..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markét - Aff Markét - Aff | Web | 26. června 2013 v 23:12 | Reagovat

Protože jsem mistr dlouhých článků, přečetla bych to dokonce, i kdyby to vydalo na 10 A4, o to se u mě nemusíš bát :D s tvojí recenzí docela souhlasím, hlavně co se týče choreografie a to, že to připomíná Barona Prášila je taky dobrej postřeh ;) Obsazení jsem až na Zdenku a Elišku měla jiné, ale taky jsem byla spokojená..a v hlavě mi pořád zní: "Ameriko má.." :D

2 ceske-muzikaly ceske-muzikaly | Web | 1. července 2013 v 13:28 | Reagovat

Také jsem dočetla do konce :D Byla jsem už dvakrát a Elišku jsem bohužel neviděla ani jednou, což mě mrzí, protože Dominika Richterová je slabší článek... Jinak s tebou musím naprosto souhlasit :) Byla jsem celkově spokojená snad ve všech alternacích, jen když jsem měla srovnání Pepy Vojtka a Jana Urbana, tak vím, že Honza je nesrovnatelně lepší :D Ale to je zase můj osobní názor :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama