Prosinec 2012

Shrnutí roku 2012

31. prosince 2012 v 11:02 | Janča |  mé průpovídky
Když se zamyslím nad uplynulým rokem vybaví se mi:

Záchvaty smíchy, "debky", noví a staří přátelé, faleš a přetvářka ostatních, naivita, neopětovaná zamilovanost, uvědomování si snů, brigáda, párty, ztráta velkého koníčku (koně), vyjížďky, hádky, nezapomenutelné zážitky, Avon pochod, Prague fashion weekend, pasivně divadlo, trocha modelingu, lenost, nejkrásnější Anglie, flákání školy, Francie, Benátky, velké změny...


Jak vzpomínáte na rok 2012 Vy? ;)

Co si představujete pod slovem...01

16. prosince 2012 v 20:03 | Janča
Soutěž tohohle týdne je založena na jednom slově, napište, co Vás napadne při slově ,,VÁNOCE", dostat dipom můžete všichni :))
Pište slova do comentů...


Nový vzhled blogu - Kdysi se pro lásku umíralo - Mééé

16. prosince 2012 v 14:35 | Janča
Konečně se tento blog dočkal změny alespoň v podobě nového vzhledu. Inspirovala jsem se románem o Quasimodovi, který obětoval pro svou lásku doslova svůj život (a hned několikrát..). Možná proto u mě nakonec vyhrál příběh a naděje oproti vánoční klasice.

Na layoutu je tanečnice ,,Zuzana Havrlantová", která ztvárňuje v již zmíněném (muzikálu) Quasimodo kozu Džali. Za ní nechybí tajemný a skvostný Notre Dome, který je i na okraji stránky.

Fotky by: derniera.blog.cz

NÁHLED:

Ke komentářům:

Recente - Muzikálové Legendy - Karel Svoboda - 10.12.2012

15. prosince 2012 v 16:06 | Janča |  recenze, reportáže
V pondělí jsme se s kamarádkou vydaly na Muzikálové Legendy, budu upřímná, nejdříve jsem ani nepřemýšlela o tom, že bych šla, ale když se člověku naskytne příležitost, tak proč jí ,,nechytnout za pačesy"?
Pocta geniálnímu Karlu Svobodovi se tentokrát konala v Lucerně.
Nevybavuju si (našeho) lepšího (muzikálového) skladatele, nikdo zatím nepřekonal Draculu, Golema..., takový člověk se rodí jednou za dvacet let.
Abych se dostala k rozebírání Legend...Všichni zpěváci, tanečníci, vokalisti byli bezchybní, samozřejmě i celý orchestr. Nechyběl ani perfektní Felix Slováček se svým sólem, které nemusím ani komentovat.

http://cesky-dum.czechcentres.cz/public/galleries/18/17747/_thbs_/300X451__felix_big.jpg?7afb4d3313377a4b20984173c087ca68
foto by: http://cesky-dum.czechcentres.cz

Zuzana Havrlantová

15. prosince 2012 v 15:12 | Janča
Dneska mám zvláštní náladu, baví mě ťukat písmenka do klávesnice....což se je v mém případě vzácnost.

Rozhodla jsem se napsat článek o Zuzaně Havrlantové, tanečnici, akrobatce, dokonce i ,,cirkusačce", která mě zaujala svým neskutečným vystoupením v muzikálu ,,Quasimodo, Zvoník od matky boží", kde ztvárňuje roztomilou a neskutečně ohebnou kozu ,,Džali", věrnou přítelkyni překrásné Esmeraldy (Markéty Procházkové).
Její do deteilů propracovaná závěsná akrobacie bere dech, přiznám se, že v tu chvíli jsem nebyla schopná vnímat jakého-koli jejího kolegu a určitě jsem nebyla jediná.
Provaz a podobné kousky prováděné na povrchu pódia divadla předváděla s absolutní jednoduchostí. Aby toho nebylo málo, sálalo z ní k divákovi neskutečné kouzlo, které má jen málo lidí.
Na Džalin výkon jen tak nezapomenu, doufám, že budu mít opět tu čest!

Fotku jsem si vypůjčila z oficiálního facebookového fanklubu této nadéné ,,kozy" (http://zuzanahavrlantova.osobni-stranka.cz/)

Počítejte se změnami!

15. prosince 2012 v 14:48 | Janča
Jak jsem nedávno psala, můžete čekat změny tohoto blogu, přemýšlím nad povídkou....možná se zítra dočkáte prvního dílu, dále si stále vydělávám na lepší foťák, poté budu přidávat hlavně své fotky....články o těch slavnějších a úspěšnějších stále budu přidávat, ale z trochu jiného pohledu, nebaví mě pouze bezduché kopírování fotek, najdete tu články o lidech, které obdivuju a dozvíte se i proč.
Doufám, že na blog nezanevřete.
Za chvíli přibyde soutěž :)


Také pracuji na novém layoutu, už je na čase.

Tintagel Castle

5. prosince 2012 v 9:57 | Janča
Miluju Anglii a proto jsem si nemohla nechat ujít možnost vydat se do této země plné úžasných tradic, krajiny...

- tento článek byl původně psán jenom na školní nástěnku z povinnosti...


Tintagel Castle stojí na větrném, sklalním útesu, v severním Cornwallu, na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Anglie.Pověst říká, že se zde narodil král Artuš, který, jak pravý legenda, byl chráněn od zlého kouzelníka Merlina jeho kouzelným mečem Excaliberem.

Tintagel Castle je hrůzostrašné a zároveň inspirující místo k návštěvě. Nezapomenutelnou atmosféru zde vytváří nádherný výhled spolu s dávnou legendou. Dnes pozůstatky hradu Tintagel stojí na členitých útesech vysoko nad mořem.

Na hradě Tintagelu je také jedno místo spjaté s Merlinem. Na poloostrově je totiž jeskyně, kterou podle místních pověstí dodnes obývá jeho duch. Do této jeskyně zasahuje příliv a je také chráněna okolními skálami, takže v ní Merlin není příliš rušen návštěvníky.

PRVNÍ KROK chybí ve vysílání!

3. prosince 2012 v 17:17 | Janča
Jeden z mála našich seriálu, který mne doopravdy zaujmul, se bohužel na televizních obrazovkách na moc dlouho neohřál. Možná se pletu, ale myslím, že jeho sledovanost nebyla nízská a proto se přimlouvám, jestli se mnou souhlasíte, zkuste napsat do Novy, třeba se poštěstí a bude natočených pár dalších dílů.

Znělka PRVNÍHO KROKU:

Tina - top slovenská zpěvačka?

3. prosince 2012 v 17:09 | Janča
Když se řekne slovenská zpěvačka, jako první mne napadne určitě Tina, kterou většina z nás (Čechů) zná díky moderování pěvecké soutěže, ale na její hudbu, silné testy, chytlavost...hned tak nezapomeneme. Jednou bych strašně ráda vyrazila na její koncert, jestliže nějaké má.

Ukázka písní:

Sny jsou důležité

3. prosince 2012 v 15:00 | Janča |  mé průpovídky
Asi každý z nás má své sny, já jich mám spousty a každé z nich je pro mne důležitý, bez nich bychom byli jako roboti, neměli bychom žádné cíle, nic, co musíme v životě ještě vylepšit...
Chápu, že mnohé z Vás nezajímá můj výčet přání, ale z nějakého důvodu je napsat chci.
Jedno z mých nevětších je stát se uznávanou fotografkou, dostat se na vysokou školu s tímto zaměřením, od toho mě sice mamka odrazuje, ale tohle je můj život a za zkoušku člověk nic nedá, nyní si vydělávám na brigádě na lepší fotoaparát, projíždím různé články a stále víc se přesvědčuji, že to by mne naplnilo...
Dále abych se zbavila svého strachu, překonala ho, občas se za něj dost stydím...a zabraňuje mi v možnosti žít!
Nedávno jsem podepsala smlouvu s nejmenovanou modelingovou agenturou, čímž se mi částěčně splnila další ,,maličkost"
Mým velkým koníčkem jsou koně, jednou doufám, že budu mít koně a budu umět pořádně jezdit, teďka je časově nestíhám a ani peníze netisknu.
Potom..asi jako každá holka toužím po skvělé partě, na kterou se budu moci spolehnout a na toho pravého..
Zkusila bych se věnovat i organizaci svateb, deasingu, módě...
Plánuju alespoň rok v Anglii, naučit se pořádně anglicky, rusky a přidat francoužštinu.

Moje přání mají sice začátek, ale konec jen tak nenajdete...Poslední dobou mne zajímají přání ostatních, které bychom si měli rozhodně plnit!

Vánoční songy

2. prosince 2012 v 19:43 | Janča

Už na Vás taky leze vánoční nálada? Pořád mi hrajou v hlavě různé tématické písničky. Pár jich sem dávám...


Po týdnu...

2. prosince 2012 v 19:27 | Janča
Vím, že to vypadá, že neplním sliby, ale přes týden blog zatím moc nestíhám a včera jsem si byla zapařit v centru Prahy, přijela jsem dneska a nějak se mi do ničeho nechtělo, ale před chvelkou jsem si prošla svůj blog, který potřebuje nutně rekonstrukci, která postupně v týdnu proběhne...ale plánuju i přidávání článků, dyštak jich i pár přednastavím :)
Přeju krásnej školní týden :)