Recenze Hamlet – 21.Duben 2012

4. května 2012 v 14:56 | Janča |  recenze, reportáže

Nová verze Janka Ledeckého je uváděna jako rocková opera, proto jsem se jako příznivec i té tvrdší muziky na představení těšila, bohužel jsem byla zklamaná, většinu představení mě víc zaujala podlaha divadla, než-li děj na jevišti. Samozřejmě nastaly i světlé vyjímky. Do příběhu jsem se nechala vtáhnout až ke konci představení, když to dostalo ten správný drive a všichni začali umírat, vím zní to poněkud drasticky, ale přecejenom jde o dílo Shakespeara....
Musím uznat, že děkovačka byla opravdu skvělá, i přes mé zklamání musím připomenout, že právě díky dramatickému konci, který by počátečního autora jistě neurazil, si ho většina přítomných zasloužila.

Mé hodnocení jednotlivých postav:


Hamlet - Václav Noid Bárta - 10***/10***
Noidův Hamlet byl skvělý a opět dokázal, že patří na muzikálová prkna, díky němu jsem si představení užila.

Ofélie - Eliška Bučková - 3/10***
Eliška po vzhledové stránce se na Ofelii neskutečně hodí, s tím herectvím, tancem a hlavně zpěvem je to už ale horší..

Král Claudius - Janek Ledecký - 8+/10***
Musím se přiznat, že mě Janek mile překvapil, zpívat opravdu umí, ale jeho celkové podání mi nesedělo..

Královna Gertuda - Marta Jandová 6/10***
Kdo proboha pustil Martu do muzikálu? Vím, že mě za tento názor mnozí zkritizujete, ale pokud máte alespon trochu soudnosti, tak uznáte, že to opravdu nevyzpívá.

Polonius - Martin Pošta - 6/10***
Po pěvecké stránce mě nikdy v žádné roli nezaujal...v herectvé je na tom trochu lépe, ale pořád trochu pokulhává za většinou..

Leartes - Patrik Vyskočil - 10*/10***
Tento mladý muž mě zaujal svým nádherným hlasem, který bych mohla poslouchat klidně celé představení, ale něco mi na jeho vystoupení chybělo

Horacio - Petr Kutheil - 10***/10***
Petr mile překvapil, z Hlasu jsem věděla, že zpívat umí, ale na jevišti podal vskutku dokonalý výkon....v jeho případě mi nevadily ani jeho taneční kreace, nad kterými se člověk musel opravdu alespoň pousmát.

Helena - Eva Burešová - 10***/10***
V jejím případě bych lehce napomenula zvukaře, který pouštěl Elišku natolik, že Eva ač se snažila moc slyšet nebyla...ale já jí za pár let vidím jako jednu z nejlepších muzikálových zpěvaček a držím palce.

Company - Michaela Zemánková, Tereza Dolejší, Tereza Bílková, Radka Weidner, Pavel Vrána, Jan Kopečný, Oldřich Smysl, Erik Houba
Company hodnotit nebudu, protože se mi moc nelíbila choreografie, kterou ale nevymýšleli oni.... vím, že jde o pěveckou company, což není v Divadle Brodway zvykem, ale mě tam ten tanec chyběl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥ Matulinka - Sbínko ♥ ♥ Matulinka - Sbínko ♥ | Web | 6. května 2012 v 19:23 | Reagovat

Koukám, že na Hamleta máš úplně opačný názor než já :D mě se to moc líbilo, i když je pravda, že něco tomu chybělo.. ale jinak na Noidovi a Bučkové se teda shodnem stoprocentně:D ale fajn, že když si přečteš mojí a tvojí recenzi, tak to vypadá, že jsme byli na jinym představení:D

2 Mischel Mischel | 7. května 2012 v 10:10 | Reagovat

ahojky začalo první kolo VDStMQ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama