Recenze – Edith – vrabčák z předměstí - 17.Dubna 2012

4. května 2012 v 13:49 | Janča |  recenze, reportáže
Sice netuším jestli se tomuto dá říkat ještě recenze, ale v poslední době mám opravdu nabytý program....Představení na poctu francouzské šansoniérce Edith Piaf mě uchvátilo natolik, že jsem byla odhodlána skouknout toto dílo i v Plzni (něž jsem zjistila, že ho mají v Listopadu opět uvést v Divadle Hybernia..).
Asi největším překvapením pro mě bylo zjištění, že si pěvecká představitelka Edith skoro vůbec nezazpívá, hlavní náplní je neskutečně propracovaný tanec, který udává děj.
Kromě Radky Fišarové a Zbyňka Frice, o kterých se zmíním později, vystupovali, pro mě, scela neznámá jména, jejichž nositele jsem si rázem oblíbila...Nemohla jsem spustit oči z hlavní tanečnice, představitelky Edit Piaf, která svým výkonem uchvátila snad všechny přítomné, později jsem se dozvěděla, že šlo o Zuzanu Hradilovou. Opravdu mě mrzí, že jsem si nezapamatovala i ostatní.

Radka Fišarová - 10***/10***
Radku jako naší nejlepší zpěvačku uznávám již nějakou dobu, přesto mě nepřestává překvapovat svými lepšími a lepšími výkony.
Pokud uslyšíte někoho hovořit o české Edith Piaf ani na chvíli nemusíte váhat, že ,je ,,řeč" právě o R. Fišarové. Je až neuvěřitelné jak si jsou tyto dvě dámy podobné nejen projevem, vzhledem, hlasem, ale dokonce i datem narození.
Máte možnost si vybrat mezi alternacemi? Nebudete litovat pokud zvolíte právě Radku

Zbyněk Fric - 10***/10***
Zbyněk se jako vypravěč předvedl opravdu dokonale, jen málo mužských umí zpívat, hrát na hudební nástroje, vyprávět, tančit a ještě u toho skvěle vypadat. Na jeho výkonu jste nemohli najít jedinou chybičku.

Na závěř bych chtěla podotknout, že ,,Edith - vrabčák z předměstí" je pro mě tím nejlepším, co jsem kdy měla možnost vidět. Doporučuju v Listopadu zajít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥ Matulinka - Sbínko ♥ ♥ Matulinka - Sbínko ♥ | Web | 6. května 2012 v 19:20 | Reagovat

No když to doporučuješ ty, to abych si rezervovala lístky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama