Květen 2012

Sportovní týden aneb už jenom v pátek..

17. května 2012 v 14:56 | Janča |  mé průpovídky
Jak jste si všichni jistě všimli, v tuto dobu probíhá na středních školách maturita, kterou starším ,,kolegům" nezávidím, ale aby prváci také protrénovali své nervy, rozhodlo se vedení naší obchodky, že nás vyšle na sportovní týden.
Naše třída měla první na programu vodácký kurz, kterého jsem se bála asi nejvíce, musím se přiznat, že na něj nemám nejlepší vzpomínky...V úterý jsme zašli ,,na návštěvu" k hasičům a procvičili jsme si první pomoc a podobné důležité věci. Tento den vyhovoval těm línějším z nás...Ve středu jsme si zavzpomínali na naší pondělní platbu po Sázavě, šli jsme pár kilometrů po břehu Vltavy, tentokrát jsme se všichni vrátili relativně suchí...Dneska, ve čtvrtek, jsme měli naplánovaný orientační běh lesem, tento nápad spočíval v tom, že nám dají buzolu a podivnou mapu a vystčí někde u Klánovického lese, mě dneska nebylo dobře, proto jsem se o tento zážitek ochudila...Zítra nás krom procházky čeká fitko a v sobotu se konečně budu moci vyspinkat do růžova.
Jak se daří vám?

Janča

Vanda Karoliy - blend

17. května 2012 v 9:36 | Janča |  grafika
Nedávno jsem se přihlásila do grafické soutěže a do 1. kola jsem vytvořila tento blend:


Na blendu je talentovaná herečka Vanda Karoliy, kterou možná znáte pod českým jménem Konečná. Uchvátila mě v muzikálu Quasimodo, tak doufám, že jsem tímto výtvorem její obdivuhodný výkon neurazila.

Obrázky jsem si postahovala z googlu.

Recenze Hamlet – 21.Duben 2012

4. května 2012 v 14:56 | Janča |  recenze, reportáže

Nová verze Janka Ledeckého je uváděna jako rocková opera, proto jsem se jako příznivec i té tvrdší muziky na představení těšila, bohužel jsem byla zklamaná, většinu představení mě víc zaujala podlaha divadla, než-li děj na jevišti. Samozřejmě nastaly i světlé vyjímky. Do příběhu jsem se nechala vtáhnout až ke konci představení, když to dostalo ten správný drive a všichni začali umírat, vím zní to poněkud drasticky, ale přecejenom jde o dílo Shakespeara....
Musím uznat, že děkovačka byla opravdu skvělá, i přes mé zklamání musím připomenout, že právě díky dramatickému konci, který by počátečního autora jistě neurazil, si ho většina přítomných zasloužila.

Mé hodnocení jednotlivých postav:

Recenze – Edith – vrabčák z předměstí - 17.Dubna 2012

4. května 2012 v 13:49 | Janča |  recenze, reportáže
Sice netuším jestli se tomuto dá říkat ještě recenze, ale v poslední době mám opravdu nabytý program....Představení na poctu francouzské šansoniérce Edith Piaf mě uchvátilo natolik, že jsem byla odhodlána skouknout toto dílo i v Plzni (něž jsem zjistila, že ho mají v Listopadu opět uvést v Divadle Hybernia..).
Asi největším překvapením pro mě bylo zjištění, že si pěvecká představitelka Edith skoro vůbec nezazpívá, hlavní náplní je neskutečně propracovaný tanec, který udává děj.
Kromě Radky Fišarové a Zbyňka Frice, o kterých se zmíním později, vystupovali, pro mě, scela neznámá jména, jejichž nositele jsem si rázem oblíbila...Nemohla jsem spustit oči z hlavní tanečnice, představitelky Edit Piaf, která svým výkonem uchvátila snad všechny přítomné, později jsem se dozvěděla, že šlo o Zuzanu Hradilovou. Opravdu mě mrzí, že jsem si nezapamatovala i ostatní.

Radka Fišarová - 10***/10***
Radku jako naší nejlepší zpěvačku uznávám již nějakou dobu, přesto mě nepřestává překvapovat svými lepšími a lepšími výkony.
Pokud uslyšíte někoho hovořit o české Edith Piaf ani na chvíli nemusíte váhat, že ,je ,,řeč" právě o R. Fišarové. Je až neuvěřitelné jak si jsou tyto dvě dámy podobné nejen projevem, vzhledem, hlasem, ale dokonce i datem narození.
Máte možnost si vybrat mezi alternacemi? Nebudete litovat pokud zvolíte právě Radku

Zbyněk Fric - 10***/10***
Zbyněk se jako vypravěč předvedl opravdu dokonale, jen málo mužských umí zpívat, hrát na hudební nástroje, vyprávět, tančit a ještě u toho skvěle vypadat. Na jeho výkonu jste nemohli najít jedinou chybičku.

Na závěř bych chtěla podotknout, že ,,Edith - vrabčák z předměstí" je pro mě tím nejlepším, co jsem kdy měla možnost vidět. Doporučuju v Listopadu zajít.